Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İBAŞ’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İBAŞ’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan İbaş, “Türkiye Cumhuriyetinin temeli olan ve ulusumuzun iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemiz ve tüm dünya çocuklarına armağan etiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yılını kutlamanın onurunu ve büyük sevincini yaşıyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920’de ‘’Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’’ anlayışıyla kurulmuş ve tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. İstiklal mücadelesine yön vermiş bağımsızlık mücadelemizin merkezi olmuş Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletimizin istiklal ve istikbal yolunda gösterdiği azim ve kararlılığı tüm dünyaya ilan etmiştir. Aynı zamanda Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu önemli günü çocuklara armağan ederek, dünyada ilk çocuk bayramını ilan etmiş, toplumun geleceğinin çocuklarda olduğunu vurgulayarak onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle TBMM’nin kuruluşunun 103. yıl dönümünde, başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimizin bağımsızlığı ve özgürlüğü için canını feda eden tüm kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum”. Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ