Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Alışveriş Keyfiniz Pahalıya Patlamasın

Alışveriş Keyfiniz Pahalıya Patlamasın

Alışveriş Keyfiniz Pahalıya Patlamasın

 DİKKAT, İnternette Karşınıza Çıkan Aldatıcı Linklere Dikkat Edin.

Oltalama Tuzağına Düşmemek için; Sahte gönderilmiş linklere ve  sitelere güvenli olduğundan emin değilseniz tıklamayın alış veriş yapmayın, Web siteleri için site adını ve linkleri kontrol edin.

Emniyet Müdürlüğümüz Siber Suçlarla Mücadele şube Müdürlüğüne gelerek müracaat eden şahsın beyanında; faceboolk.com isimli site üzerinden cep telefonu almak için M.Ö. isimli şahısla 2900 TL karşılığında anlaştığı ve parayı gönderdiği ancak 3 gün geçmesine rağmen ürünün tarafına ulaşmaması üzerine şahısla tekrar görüşerek 1000 TL daha yatırması halinde üst model bir cihazı gönderebileceğini beyan ettiğini, aynı hesaba 1000 TL daha yatırdığını ancak bu zamana kadar ürünlerin gelmemesi üzerine dolandırıldığını anlayarak şikayetçi olmuş Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda M.Ö. isimli şahıs hakkında “NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK” suçundan işlem başlatılmış,

Yine; mağdur şahsın Kale Şehit İsmail ARSLAN Polis Merkezi Amirliğine gelerek şikâyetçi olan şahsın beyanında, başka bir ilde ikamet eden şahsın kendisine cep telefonu satacağını söylediğini şahsa bir miktar para yolladığını, ancak şahsın kendisine iki adet boş kutu yolladığını beyan ederek şikâyetçi olmuş, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda E.Y.  isimli şahıs hakkında “NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK” suçundan işlem başlatılmıştır.

Kontrol edeceğiniz küçük detaylarla, çevrim içi alışveriş yaparken güvende kalmak elinizde.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ