Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ’ün Kurban Bayramı Mesajı

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ’ün  Kurban Bayramı Mesajı
AK PARTİ Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ’ün Kurban Bayramı Mesajı Yayımladı.
AÇIKGÖZ Mesajında;
Kurban Bayramı’mızı en kalbi duygularımla kutlar; bayramın ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Bu vesileyle kahraman şehitlerimize rahmet, aziz gazilerimize de bereketli ömürler dilerim.
“Kurban Bayramı’mız Mübarek Olsun”
Allah’ın emrine uymak ve O’nun rızasını kazanmak üzere çıkılan kutlu yolculukta; hac farizasını yerine getirmeye niyetlenen vatandaşlarımızla birlikte bu yıl kutsal topraklarda hamdolsun ki hac farizamızı yerine getirmek üzere bir aradayız. İhrama giren mümin kardeşlerimizle Hakk’ın yanında, İslamiyet’in ışığında, Peygamber Efendimiz (sav)’in ümmetliğinde, batılın karşısında olmaya ilelebet devam edeceğiz.
Zilhicce ayının onuncu günü olan, maneviyatımızın yoğunlaştığı, kurban bereketinin, milli birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma duygularının gönüllerimizde yer ettiği, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sas)’in buyurduğu üzere, Allah katında günlerin en değerlisi; Kurban Bayramı’mızın hayırlara vesile olmasını dilerim. Yüce Yaradan’ın “De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm, âlemlerin Rabbi olan Allah içindir.” emri gereği, Rabbimize kulluk bilinciyle yöneliyor; dünyanın neresinde olursak olalım yönümüz ve gönlümüz Kabe’ye dönük, dualarımız da birdir.
Aziz milletimiz, tarih boyunca ancak Allah’ın huzurunda rükûda ve secdede eğilmekten başka hiçbir beşerî gücün önünde eğilmedi. Vatanımıza, milletimize, devletimize ve al bayrağımıza karşı gerçekleştirilen saldırılarda şahadete ulaşan kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet; vefakâr gazilerimize acil şifalar, aziz ailelerine de şükran ve minnetle sabırlar dilerim. Güçlü Türkiye yolunda, kutlu mücadelemizde; milletimizle bir ve beraber olarak el ele gönül gönüle çalışmaya devam edeceğiz.
Arafat’taki dualarımızın içerisinde; ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’da ve Filistin topraklarında, İsrail askerlerinin Filistinli kardeşlerimize uyguladığı zulümlerin; Suriye, Irak, Mısır, Myanmar, Doğu Türkistan ve Arakan’daki zulümlerin ve zalimlerin son bulduğu; vatanımızda, yakın coğrafyamızda, Türk-İslam âleminde ve tüm dünyada birlik, beraberlik, huzur, güven ve istikrar ortamının hâkim olduğu, dargınların barıştığı, hoşgörülü nice bayramlara ulaşmayı Yüce Mevlam’dan niyaz ediyoruz.
Bayram; sevgiyi, muhabbeti ve samimiyeti paylaştıkça bereketlenir. Bayramda sıla-i rahime, sevdiklerimize ulaşmak için çıktığımız yollarda trafik kurallarına uyarak güvenli ve konforlu bir şekilde sevdiklerinize kavuşmanızı dilerim.
Hac farizamızı yerine getirmek niyetiyle bulunduğumuz kutlu belde Kabe’den Mübarek Kurban Bayramı’mızı en kalbi duygularımla kutlar; bayramımızın Nevşehir’imize, ülkemize, milletimize, İslam dünyamıza ve tüm insanlık âlemine huzur, sağlık, mutluluk ve kalıcı dünya barış getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Allah’ın selamı, rahmeti, mağfireti ve bereketi üzerimize olsun. Selam ve dua ile…
Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ
AK PARTİ Nevşehir Milletvekili
TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ