Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AHİKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI NEVŞEHİR’DE YAPILDI

ahikaAhiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) aylık olağan yönetim kurulu toplantısı Nevşehir Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirildi.
AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ başkanlığındaki toplantıya Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri valilerinin yanı sıra belediye başkanları, il genel meclisi başkanları, ticaret ve sanayi odası başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih YILDIZ katıldı.
Toplantı öncesinde, yaş haddinden gelecek hafta emekliye ayrılacak olan AHİKA Yönetim Kurulu Üyesi ve Kırıkkale Valisi Ali KOLAT’a, AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ tarafından Niğde Koyunlu Fabrikası’nda hazırlanan üzerinde fotoğrafının olduğu halı hediye edildi. Vali KOLAT’a Ajans’taki hizmetlerinden dolayı teşekkür edildi.
AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali KILIÇ toplantının açılışında yaptığı konuşmaya, bir önceki yönetim kurulu toplantısında alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başladı. 2016 yılı Mali Destek Programı başvuru sürecinin devam ettiğini hatırlatan Vali KILIÇ, programla ilgili tanıtım toplantılarının 5 ilde gerçekleştirildiğini ve proje planlama eğitimleri ile teknik yardım toplantılarının tamamlandığını ifade etti.Gerçekleştirilen çalışmaları değerlendiren Vali KILIÇ toplantıda, Aksaray TSO işbirliği ile Aksaray Merkez’de 4, Gülağaç ve Ağaçören de 1’er olmak üzere toplam 6 adet, Nevşehir’de ise merkez ve Acıgöl’de İŞKUR işbirliği ile 2 adet uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenlendiğini belirtti. Ayrıca Aksaray’da Otomotiv Yan Sanayi İhtisas OSB fizibilitesinin tamamlanması, Niğde Üniversitesi KOP Genç Kulübü üyesi öğrencilerine uygulamalı proje döngüsü yönetimi eğitimi verilmesi de konuşuldu.
Toplantının gündemi olarak, 2015 Yılı Enerji Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan ve sözleşme imzalayan iki belediyenin fesih talepleri ve gelecek bir aylık dönemde, 2016 yılı Mali Destek Programı kapsamında başvurusu yapılacak olan projelerin ön incelemesinin tamamlanacağını söyleyen AHİKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali KILIÇ, “Gülşehir ilçesinde, Nevşehir merkez ilçede ve Niğde’de, Çamardı ilçesi ile Edikli beldesinde KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenlenecektir. Önümüzdeki ay içerisinde; Niğde’de madencilik ve hayvancılık fizibilite raporları hazırlanacak, AHİKA Devlet Destekleri rehberi hazırlanacaktır”dedi. Toplantı gündemdeki konuların görüşülmesiyle sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ