Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

9. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumunda yapılan heykeller Muhtelif Yerlere Yerleştiriliyor

heykel

9. Uluslararası Avanos Uygulamalı Seramik Sempozyumu kapsamında, “Dış Mekan Seramikleri” teması ile yapılan seramik heykeller Avanos’un muhtelif mekanlarına yerleştirilmeye başlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Avanos Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASEM), Avanos Kaymakamlığı ve Avanos Belediyesi işbirliğinde, 15 – 26 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen sempozyumda uluslararası katılımla ortaya çıkarılan eserler Avanos’ta halkın ortak kullanım alanlarına yerleştiriliyor.

Polonya, Romanya, Tunus, Hırvatistan, Letonya ve Türkiye’den sanatçı-akademisyen ve çok sayıda Avanoslu çömlek ustasının katılımcı olarak yer aldığı etkinlik kapsamında ortaya çıkarılan büyük boyutlu seramik eserler, Belediyemiz tarafından bölgeye kalıcı olarak yerleştirilmeye başlandı. Heykeller Kızılırmak kenarındaki gezinti alanlarına, belediye önüne, Spor ve Kültür parka yerleştiriliyor. Heykellerden bir kısmı yerleştirildi, geriye kalanları ise önümüzdeki hafta yerleştirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ