Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

10.JUNİOR CUP GELECEĞİN YILDIZLARI FUTBOL TURNUVASI KAPADOKYA’DA, ÜRGÜP VE AVANOS’TA…

10.JUNİOR CUP GELECEĞİN YILDIZLARI FUTBOL TURNUVASI KAPADOKYA’DA, ÜRGÜP VE AVANOS’TA…

Ülkemizde Junior Cup Gelecegin Yıldızları Futbol Turnuvalarının, geçmişten bugüne 9 tanesi gerçekleştiren, ülkemiz futboluna genç yıldızlarımızın kazandırılmasında ulusal anlamda çok önemli katkılar sağlayan, bu alanda haklı gururu ve başarılarıyla söz sahibi olan; Junior Cup Gelecegin Yıldızları Futbol Turnuvası ekibi tarafından, Kapadokya bölgemizde, Ürgüp ve Avanos’ta, “10.Junior Cup Gelecegin Yıldızları Futbol Turnuvası” yaz kampı olarak, 20-21-22 Ağustos 2023 tarihleri arasında alt yapı takımlarına yönelik tekrar oryantasyon ve gelişim kampı organize edilmiştir.

Junior Cup Organizasyon Başkanı Rıdvan ŞİRVANİ konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. “ŞİRVANİ yaptığı açıklamada; “10.sunun gerçekleştirileceği Junior Cup Gelecegin Yıldızları Futbol Turnuvası Oryantasyon ve Gelişim kamplarının amacının; alt yapı takımlarında ve futbol okullarında futbola merhaba demiş çocuklarımız ve gençlerimizin her anlamda gelişimlerini sağlamak, alt yapı kulüplerimiz ve futbol okullarımız tarafından aldıkları eğitimlerini, yarı resmi müsabakalar ile sahaya yansıtmaları ve bu tür oryantasyon ve gelişim kamplarımızla birlikte, Türk futbolunun geleceğine önemli katkılar sağlamak öncelikli amacımızdır. Bu anlamda bizlere ev sahipliği yapan, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerimizin kullanımını bizlere açan ve her türlü kolaylığı sağlayan, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Muhsin Özdemir’e, Ürgüp ve Avanos sahalarımızda bizlere yardımcı olacak tüm personellerimize çok teşekkür ediyorum. Birçok Süper Lig takımının scoutları tarafından takip edilecek turnuvamız aynı zamanda, profesyonel kamera çekimleri ile sporcularımızın turnuva boyunca tüm özellikleri takip edilecektir. Ülkemizde alt yapı noktasında faaliyet gösteren bir çok kulübümüze ve bu anlamda turnuvamıza renk katacak bir çok futbol okulumuza turnuva boyunca fair-play ruhu çerçevesinde centilmence mücadele edecekleri, sakatlıktan uzak ve sonunda “Türk Futbolunun” kazandığı bir turnuva olmasını temenni ediyorum ve tüm ekiplerimize başarılar diliyorum”dedi.

20-21-22 Ağustos 2023 tarihleri arasında 2 gece 3 gün planlanan etkinliklerimize; Türkiye’mizin değişik şehirlerinden yaklaşık 30 takımın, 600 sporcunun, 100 velinin ve 10 profesyonel takım scoutlarının katılacağı şekilde organize edilmiştir.

Ayrıca turnuvamızda yaş grupları, saha ölçüleri ve oyuncu sayıları ise; 2009+2010 yaş grubu tam saha 11×11; 2011, 2012, 2013, 2014 ve 2015+2016 yaş gruplarında yarı saha 8×8 olacak şekilde planlanmıştır.

2009+2010, 2011, 2012 yaş gruplarımızın maçları Ürgüp’te, 2013, 2014, 2015+2016 yaş gruplarımızın maçları ise Avanos’ta oynanacaktır.

10.Junior Cup Geleceğin Yıldızları Gelişim ve Oryantasyan kampının müsabakalarının başlama vuruşlarını ilçe yöneticileri tarafından yapılması planlanmış, sporu seven, futbol izlemekten keyf alan ilçe sakinlerini, spor severleri sahalara davet ederek genç yeteneklerimizi alkışlamaları en önemli beklentilerimizdendir.

Bu organizasyona katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ