Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanlığı ‘‘ Tam Bağımsız ve Üreten Türkiye için NATO dan çıkalım’’ Basın Açıklaması

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanlığı ‘‘ Tam Bağımsız ve Üreten Türkiye için NATO dan çıkalım’’ Basın Açıklaması

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı   Prof. Dr. Meliha ATALAY ‘‘ Tam Bağımsız ve Üreten Türkiye için NATO dan çıkalım’’ Basın Açıklaması konulu basın açıklaması   14.07.2022 Perşembe  Saat : 13.00  Tarık Kesekçi Parkı (Gülbahçe Parkı ) Yapıldı.

Açıklamada;

Değerli halkımız NATO bizim için yalnız bir güvenlik sorunu olmayıp, aynı zamanda ülkemize dayattığı, özellikle de 12 Eylül darbesinden sonra Liberal /Küresel Ekonomi modeli ile, İMF, Dünya Bankası, Kemal Dervişler marifetiyle içine düşürüldüğümüz borç batağı ekonomisi sorunudur. Atatürk’ün kurduğu fabrikalar  ve 1960’ lı yıllardaki atılımla gerçekleşen Erdemiz, Tüpraş, Petkim, İskenderun Demir/Çelik gibi büyük  Devlet Kurumlarını Özelleştirip, Özel sektöre veren, insanımızı üretimden koparan bu ekonomi modeli nedeniyle bugün hepimiz ağır bedeller ödüyoruz.

           Ayrıca NATO’nun patronu ABD’nin bize ve yakın komşularımız İran, Irak, Rusya,  Azerbaycan gibi ülkelere uyguladığı baskı nedeniyle, enerji kaynağı olan doğal gaz ve petrol gibi önemli maddelerin tedarikinde  komşularımızla sorunlarımız oluyor. Ticari ilişkilerimiz zorlaşıyor.

            Değerli halkımız, NATO, Karadeniz’den başlayıp, özellikle Yunanistan’da, Doğu Akdeniz’de ,(dört tanesi de Ülkemizde olmak üzer)Güneydoğu da Suriye sınırında kurduğu ve namlularını (saldırıya hazır) üzerimize çevirdiği, Üslerle bizim güvenliğimizin ve ekonomimizin en büyük tehdide ve düşmanıdır.

             Son söz; Ülkemizin Bağımsızlığı, güvenliği, iç barışın sağlanması, komşularımızla sağlıklı güvenilir işbirliği  ve yeniden ÜRETEN ve ÜRETİCİLERİN MİLLİ HÜKÜMETİNİ KURMAK İÇİN  NATO’dan çıkalım. Korkmayalım ,Atlantik Sisteminin  partisi olmayan, tüm sorunların çözümü için  VATAN PARTİSİ  vardır.

Değerli Halkımız Sizleri,

Vatan Bütünlüğü ve Üretim Devrimi için,

 Kampanyamıza imza vermeye,

Vatan Partisi’ne üye olmaya,

Üreticilerin Millî Hükümeti mücadelesine omuz vermeye davet ediyoruz!

 

Prof. Dr. Meliha ATALAY

                                                                                             Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ