ÜRGÜP BELEDİYESİ ÜÇ GÜZELLER KENT PARKI AÇILIŞI YAPILDI

ÜRGÜP BELEDİYESİ ÜÇ GÜZELLER KENT PARKI AÇILIŞI YAPILDI

park

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı katkılarıyla, Ürgüp Belediyesi tarafından Kavaklıönü Mahallesi Çevre Yolunda yapımı tamamlanan Üç güzeller Kent Parkın açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ tarafından, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında video konferans sistemi ile canlı yayında yapıldı.
Açılış Programına Nevşehir Valisi Mehmet CEYLAN, , Nevşehir Milletvekilleri Mustafa AÇIKGÖZ, Murat GÖKTÜRK, Ebubekir GİZLİGİDER, Ürgüp Kaymakamı Alper BALCI,  Ürgüp Belediye Başkanı Fahri YILDIZ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı daire başkanları temsilcileri, belde belediye başkanları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Türkiye Genelinde yapımı tamamlanan tesislerin tek tek açılışları gerçekleştirildi. Video Konferans yöntemi ile açılışı gerçekleştirilen 3 Güzeller Kent Park açılışı öncesi Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri YILDIZ ve Vali CEYLAN da bir konuşma yaparak üç güzeller parkının bölgeye hayırlı uğurlu olsun temennisinde bulunuldu daha sonra protokol üyeleri ile birlikte 3 Güzeller Kent Parkın açılışı gerçekleştirildi.Açılış programının ardından Ürgüp Belediyesi tarafından vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.
Üç güzeller kent park 17.700 M2 alan üzerine kurulmuş 155 M2 kapalı alanı, 170 M2 açık terası bulunan kafeterya, yürüyüş alanları, dinlenme alanları, çocuk parkı ve ücretsiz otoparktan oluşmakta.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ