Urgenç; Türk Eğitim Sen’in eğitim felsefesi Atatürk’ün belirttiği eğitim anlayışıdır

Urgenç; Türk Eğitim Sen’in eğitim felsefesi Atatürk’ün belirttiği eğitim anlayışıdır

URGENC

Urgenç; Necmettin ve Aybüke Öğretmenlerimizi Dua ve Minnet ile Yad Edelim.

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı Nevşehir Valiliği, ilköğretim haftası kutlama programı ile ilimizde başladı. Eğitimin içinde yer alan Sivil Toplum Kuruluşu olarak sorumluluk sahibi eğitim sendikası olarak açılış programına Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesini temsilen Şube başkanı Tayfur Urgenç katıldı. Program Valilik Atatürk anıtına Çelenk konulması, Saygı Duruşu, İstiklal Marşının okunması sonrasında ise Mustafa Çalışkan ilkokulunda protokol konuşmaları, şiirler, halk oyunları ekibinin gösterisi, 4.sınıf öğrencilerin 1.sınıf öğrencilerine öğrencilerin hoş geldiniz selamı ve sınıf ziyaretleri ile sona erdi.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç, Eğitim ve Öğretim yılının başlamasına ilişkin Nevşehir’de görev yapan eğitim çalışanlarına ve kamuoyuna şu mesajları verdi;

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı başlıyor… Bu hafta ilk dersimizde dilimizde ve duamızda Necmettin öğretmen, Aybüke öğretmen, şehit öğretmenlerimiz olsun. Ülkemizi aydınlık yarınlara ulaştıracak çocuklarımızı yetiştiren Münevver ve mütefekkir fedakâr öğretmenlerimize ve tüm eğitim çalışanlarına hayırlı ve huzurlu bir eğitim dönemi geçirmelerini temenni ediyorum. Atatürk’ün şu veciz sözünde belirttiği nokta bizim eğitim anlayışımızın temel felsefesini oluşturmaya devam edecektir. “Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınızın kazanması için yol açtı. Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur. Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz. Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız.” Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi, Karahasanlı’dan Doğala ’ya her zaman eğitim çalışanlarının yanında olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ