Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

TÜRK EĞİTİM SEN ŞUBE BAŞKANI TAYFUR URGENÇ’DEN UYARI GELDİ.

TÜRK EĞİTİM SEN ŞUBE BAŞKANI TAYFUR URGENÇ’DEN UYARI GELDİ.

URGENC

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç canlı ders anlatımı hususunda öğretmen, öğrenci ve velilerin kendisine ulaştırdığı sıkıntıları dile getirerek bir uyarı açıklamasında bulundu.

Tes. Nevşehir şube başkanı Urgenç; Özellikle öğretmenlerimizin koronavirüs günlerinde #TatilDeğilUzaktanEğitim sloganıyla destekledikleri eğitim süreçinde yetkililerden eğitimcileri, öğrencileri ve velileri rahatlatacak bir açıklamanın beklenildiğini söyledi. Böylelikle sisteme güven duygusunun artacağını ve kuşkuların ortadan kalkacağını belirtti. Bu süreçte çocuklarımızın eğitimine katkı sunan her bir arkadaşıma teşekkür ediyorum. Birlik ve baraberlik içerisinde bu süreci hep birlikte atlatacağız. Dedi.

Urgenç açıklamasını; Öğretmenlerimiz EBA dışında zoom vb. programlar üzerinden ders anlatıyor. Bu programların kullanılması yöneticiler tarafından zorunlu teşvik ediliyor. Ancak öğretmenlerimizin yasal bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmaması için ve bu programlardaki güvenlik açıklarının giderilmesi için bakanlığın tedbir alması gerekmektedir. Bu konuda öğretmenlerimizi rahatlatıcı açıklamanın bakanlık tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi halde hiç kimse EBA dışında programları kullanması için öğretmenlerimizi zorlayamaz. Bu programların kullanılmasından doğacak yasal sorumluluk öğrencilerin kişisel bilgilerinin girişleri, görüntü ve ses paylaşımı ile ilgili depolama ve görüntü birimleri hususunda herkesi rahatlatacak bir açıklamanın kamuoyuyla paylaşılması gerekmektedir. İfadelerini kullanarak bitirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ