TOPRAĞIN ÜZERİNE DÜŞEN 3 YİĞİT

TOPRAĞIN ÜZERİNE DÜŞEN 3 YİĞİT

Van da düzenlenen Törer operasyonunda bir yüzbaşı ve iki uzman çavuş şehit düşmüştür şehitlerimize Allahtan rahmet diler kederli ailelerine sabırlar dilerim. En üzücü olanı ise haberlerde kısa anlatımla geçerek toplum olarak günlük ola bilen olay gibi algılanmaya başlamasıdır. Daha önemli olanı bu evlatları büyüten anne ve babaya sormak lazım yirmi yaşına kadar nasıl ne emek vererek büyüttüğünü ateş düştüğü yeri yakar. O kadar çok hadiseler oluyor ki güya kendini din adamı gösterip çocuklara tecavüz eden, televizyonlarda hemen başlıyor tarikat tartışmaları olmadı deprem olmadı ak denizdeki Yunanistan Türkiye meselesi zaten başımızda korona dinen büyük bela var iken bunlarla uğraşmak yerine birde bunlara siyaseti alet ederek filan parti bunu yaptı filan parti bunu dedi gibi iç siyasete alet etmeleri toplum olarak Bu hatalar halkımızı derinden üzdüğünü hissede biliyorum, bu vatan toprakları çok kolay kazanılmadı. Milletimizi ayrıştırmak yerine siyasilerin birleştirici, kucaklayıcı olmaları gerekmektedir. Bizi yönetenlere buradan peygamber efendimizin şu sözlerini hatırlatarak sesleniyorum 1-Ne yaparlarsa, hep Allah rızası için yapsınlar 2-Birlik ve beraberlik içinde olsunlar 3-Asla doğruluktan ayrılmasınlar bunları yapan her millet başarıya ulaşacağına inanıyorum. Bunları yapan yönetici veya hükümetten her vatandaş memnun olup kendisini yönetmesini aynı zamanda devleti nede güveni sonsuz olur. İslam ülkesiyiz fakat ne acıdır ki yoksuzluk, hırsızlık, arsızlık, tecavüz cinayet bizim ülkemizde olmaktadır. Acaba bunlar eğitimi yaz boz tahtasına çevirdiğimiz için mi yoksa maddiyatın maneviyatın önüne geçtiği için mi anlamakta güçlük çeker olduk çok yazık…
Osmanlı imparatorluğundan bu günümüze bakacak olursak millet olaraktan çok cefalar çekerek sayısız devletler kurduğu çağ açıp çağ kapatacak kadar önemli bir özelliği bulunan milletiz, en son yıkılması imkânsız olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. Ne yazık ki gelecek nesillerimiz geçmiş tarihini çok iyi öğrenmemektedirler ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ulusa şöyle sesleniyor Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez.
Evlatlarımıza önce aile bütünlüğünün önemini ve devletimizin varlığını üstüne basa basa anlatmalıyız. Yoksa işimizin zor olduğunu bilelim, bu teknoloji çağında aile fertlerinin her birinin elinde telefon neyle uğraştığı meçhul gününün yarısını onunla geçirmektedirler ve beyinlerindeki güçlü enerjiyi bunla yok etmektedirler. Teknoloji her zaman çok önemlidir öğrenmek isteyip te bulamadığını bundan bulup öğrenmek kadar güzel bir şey yoktur.
Siyasi partiler her zaman rakiplerine karşı olumlu olumsuz çok şeyler söyleyerek kritik yaparlar bunlar normaldir. İmkanlar dahilinde seçilmiş kişiler benliğini ve siyasi kimliğini kaybetmeden ekibi ile birlikte elinden gelen çalışmayı, halka hizmetin bir görevi olduğunu bilmesi gerekmektedir. Çünkü maaşını bu halk vergileriyle ödemektedir karşılığında ondan çalışma proje beklemektedir. Avanos halkı yöneticilerinden ne beklemektedir güler yüz, dertlerini vardığı zaman dinleyen kapalı kapılar ardında karar almayan her vatandaşa eşit şekilde kanunu uygulayan güler yüzlü başkan istemektedir. Tabii ki bazı vatandaşlarda çıkarı için koşuşturacaktır başkanda bunlara çok dikkat etmelidir.
Avanos iç Anadolu’nun el sanatlarının merkezi olmakla birlikte tarihi ve kültürel zenginliğe de sahip olan güzel bir ilçesidir güzel ilçemizin kıymetini çok iyi bilmemiz gerektiğini düşünmekteyim. Siyasi rekabet her zaman güzeldir bütün siyasi partiler birilerinden emir alarak veya saklanıp emir vererek yönetmek yerine yeni yüzlerle parti adına yenilikler teklif edip Avanos’umuzun kalkınmasında katkılarının olmasını beklemekteyim. Emir alanda emir verende hiçbir zaman başarıya ulaşmamıştır çünkü arkasında çıkar ilişkisi olmaktadır. Kısır döngü çıkar ilişkisi politikaların ne ülkemize nede Avanoslumuza fayda sağlamadığı yıllarca yapılan siyasi mücadelede gördük. Ülkemizde olup bitenlere şahit oluyoruz bal tutan parmağını yalar zihniyeti veya çıkarı için particilik yapanların memleketimizi ne hale getirdiler ortada, bizler bunları görerek daha tedbirli olup hata yapmamak için elimizden gelen gayreti vatandaş olarak yapmak mecburiyetindeyiz bu sorumluluk bizlere düşmektedir.
Türk milleti olarak başarılı olmak mecburiyetindeyiz başarılı olamazsak ülkemizin geleceği iyi olmamakla birlikte böl parçala yut politikasını yapmaya çalışan onlarca devlet vardır. Türk milleti olarak her insanı kabul ederiz fakat hiçbir ülke Türk milletini asla kabul etmez.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti kolay kazanılmadı asla bu vatanımızı terk etmeyiz.
Mehmet DİLARİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ