Prof. Dr. İsmail Bekci’nin Rektör Adayı Belirleme Seçimi İçin Adaylık Açıklaması

Prof. Dr. İsmail Bekci’nin Rektör Adayı Belirleme Seçimi İçin Adaylık Açıklaması

ibekci-

Mensubu olmaktan onur duyduğum Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde 26 Temmuzda yapılacak olan Rektör Adayı Belirleme Seçiminde, üniversiteme ve ülkeme katkı sağlamak inanç ve kararlılığı içinde adaylığımı açıklıyorum.

Hacı Bektaş Veli Hazretlerinin hoşgörüsüne yakışır bir şekilde gerçekleşeceğine inandığım seçimlerin, üniversitemizin hak ettiği seviyeye gelmesi ve kaybettiği ivmeyi tekrar kazanabilmesi için büyük bir fırsat olduğunu ve bu süreçte her kesimin katkısı ve desteğine talip olduğumu belirtmek isterim. Bu desteğin sadece seçim sürecinde değil, seçim sonrasında rektör olarak atanmam halinde de süreceğini biliyor ve bu gücü yanımda hissetmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Rektör olarak tüm kesimleri kucaklayan bir anlayışla herkesin rektörü olacağıma söz veriyorum. Yeni dönemde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini, tüm akademisyenlere ve öğrencilerimize ilham veren bir bilim yuvası olarak düşlüyorum. Üniversitemizi, bilimsel merakın üst düzeye taşındığı ve bilimin şevkle konuşulduğu bir yaşam alanı olarak görüyorum. Böylesi bir üniversite idealinin yaşanmış örneklerinin köklerimizde olduğunu biliyorum. İşte tam bu noktada, üniversite yönetiminin böyle bir ortamı hazırlamakla sorumlu olduğunu düşünüyorum.

Bu bağlamda;

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ailesi içinde herkesin aynı duygu, düşünce, fikir, ideoloji ve inanca sahip olmak zorunda olmadığına dolayısıyla farklılıklarımızın zenginlik olduğuna inanıyorum. Ancak, aynı üniversitenin mensupları olarak birbirimize saygı duymak, hukuka uymak, vatanımıza ve milletimize sadık kalmak, görev ve sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getirmek zorundayız. Bu geniş ideal içinde kalan öğretim üyelerinin, açık bir şekilde ve cesaretle destek ve oylarını bekliyorum. Öğretim üyelerinden aldığım destekle, kurumsallaşmasını tamamlamış ve liyakat çerçevesinde oluşturulmuş yönetim kadrosu ile Üniversitemizi hep birlikte yönetmeye söz veriyorum.

Rektör Adayı Belirleme Seçiminin Üniversitemiz, Nevşehir’imiz ve Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm kamuoyuna selam ve saygılarımı sunuyorum.

PROF. DR. İSMAİL BEKCİ KİMDİR?

1967 Elazığ doğumludur. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirmiş ve 1994 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İşletme Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında tamamlayarak 2001 yılında doktor unvanını almaya hak kazanmıştır. 2002 yılında

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümüne yardımcı doçent olarak atanmıştır. 2008 yılında doçent unvanını almıştır. 2013 yılında ise Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde profesör kadrosuna atanmıştır.

Prof. Dr. İsmail BEKCİ, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde 2002-2008 yılları arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü bölüm başkan yardımcısı, 2010-2011 yılları arasında Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu kurucu müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevini 2013 yılında üstlenmiş ve 2016 yılı Ocak ayında kendi iradesi ile görevinden istifa etmiştir. 2015 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı olarak atanmış olup halen bu görevini sürdürmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zafer Uslu diyor ki:

    Bu sorunlu rektör adayı, 25. dönem Tokat AK Parti Milletvekili adayı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz hocamızı darb etmiş, böylece Abdulkadir hocamız önce suç duyurusunda bulunmuş sonra da koruma talebinde bulunmuştur. Abdulkadir hocamız, saldırgan Bekçi tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğradığı iddiasıyla koruma talebinde bulunmuştur. Şimdi sen kalk bu dengesizi Rektör olarak Nevşehirimize ata. Bu MHP-Meral Akşener sempatizanını AK Parti döneminde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine kim rektör yapar? Eğer öyleyse Ak Partimize bir darbe inmiştir, hükümetimiz ve devletimiz dostu kişilerin Rektörlüğe getirilmesi dileğiyle..

BİR YORUM YAZ