NTSO BAŞKANI ARİF PARMAKSIZ TOKAT’TA

NTSO BAŞKANI ARİF PARMAKSIZ TOKAT’TA

arif aga tokat

NTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve GTİ Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız Tokat’ta bir dizi ziyaret ve etkinliklere katıldı.

Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız ilk önce, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından düzenlenen ve 80 firmanın katıldığı 8. Tokat Tarım Hayvancılık Gıda Fuarı ve Yöresel Ürünler Fuarı açılış törenine katıldı.

Başkan Parmaksız, oda/borsa camiası olarak tarımda Tokat’ı Türkiye’nin parlayan yıldızı yapmak istediklerini, Tokat’ın bunu fazlasıyla hak ettiğini söyledi.

Tokat’ın çok doğru bir iş yaptığını vurgulayan Parmaksız, “Hem malımızı hem de kültürümüzü tanıtıyor, milli değerlerimize sahip çıkıyor. Yerel kalkınmanın, şehirlerimizi zenginleştirmenin yolu da bu tanıtım ve markalaşma” dedi.

Açılış töreninin ardından, Tokat’ın Erbaa İlçesinde açılan Ayener Tekstil Fabrikasının açılış törenine katıldı.

Burada TOBB adına bir konuşma yapan Arif Parmaksız, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun programa katılacağını, ancak son bir haftada 6 yurtiçi ve yurtdışı program sonrası Erbaa’ya geldiğini, fakat rahatsızlığı nedeniyle programa katılamadığını belirterek, Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını iletti.

Türkiye ekonomisi üzerinde olumsuz arzuların söz konusu edildiği bir dönemde böyle bir tesisin hayata geçmesinin takdire şayan olduğunu vurgulayan Parmaksız, “Ülkemize inanan, güvenen, yatırım yapan hiç kimse pişman olmamıştır, olmayacaktır” dedi.

Arif Parmaksız, açılan fabrikada 550 kişinin istihdam edileceğini belirterek, “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” şeklinde konuştu.

Arif Parmaksız daha sonra Erbaa Açı Özel Anadolu Lisesi’nin açılışına katıldı ve öğrencilere TOBB adına kitap hediye etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ