NEVÜ’de Nevşehir I. Diş Hekimliği Kongresi Düzenlendi

NEVÜ’de Nevşehir I. Diş Hekimliği Kongresi Düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Diş Hekimliği Topluluğu ve Genç Diş Hekimliği Derneği iş birliği ile Nevşehir I. Diş Hekimliği Kongresi düzenlendi.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen kongreye; NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahlan Öztürk, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Murat İçen, Dr. Öğr. Üyesi Işınsu Alkan, NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi akademik ve idari personeli ile çeşitli illerden Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri katıldı.

NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahlan Öztürk’ün Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Diş Hekimliği Fakültesi hakkında katılımcılara bilgi vermesiyle başlayan kongrenin açılışında konuşan NEVÜ Diş Hekimliği  Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Deviren “Diş Hekimliği Fakültemiz ilk öğrencilerini 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında almış ve 15 Kasım 2023 tarihinden itibaren de Üniversitemiz Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde tüm anabilim dallarında 3. derece ağız ve diş sağlığı hizmeti sunulmaya başlanmıştır. Yeni bir fakülte olmamıza rağmen genç, dinamik ve kendi alanlarında uzman akademik kadromuzla diş hekimliği alanında modern ve tanınmış bir fakülte olma yolunda ilerliyoruz. Fakültemizin gerek kurulması gerekse gelişimi konularında bizlere her türlü desteği sağlayan başta Rektörümüz Prof. Dr. Semih Aktekin olmak üzere tüm üniversite yönetimine şahsım ve fakültemiz adına teşekkür ediyorum. Bugün burada gerçekleştirmekte olduğumuz I. Diş Hekimliği Kongresinin;  ülkemiz ve tüm eğitim-öğretim camiası için hayırlı olmasını dilerken, ülkemizin farklı şehirlerinden ve diş hekimliği fakültelerinden katılan öğrencilerimiz için kendilerine birçok bilgi katacakları ve ileride mesleki hayatlarında onlara ışık olacak başarılı bir etkinlik olmasını temenni ediyorum” dedi.

Cerrahpaşa Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Cudi Balkaya, Ege Üniversitesinden Prof. Dr. Ertuğrul Sabah, Kapadokya Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Serdar Sütçü, Miss Endo olarak tanınan Uzm. Dt. Kadriye Özdayı, Pilates Eğitmeni Serap Gültekin, Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Hekimi Umut Kural ve Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Hekimi Fatih Güler’in konuşmacı olarak katıldığı  Nevşehir I. Diş Hekimliği Kongresi, “Engelliler ve Diş Hekimliği”, “Parmak İzi mi, Diş İzi mi”, “Diş Hekimliğinde Postür Sağlığı”, “Diş Hekimliğinde Malpraktis”, “Diş Hekimliğinde Sosyal Medya Kullanımı” ve “Diş Hekimliğinde Gelecek” konulu sunumlar ile devam etti.

Kongre daha sonra, katılımcıların yer aldığı etkileşimli soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ