Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir’den umre ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek Umreciler Dualarla uğurlandı

Nevşehir’den umre ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek Umreciler Dualarla uğurlandı
Nevşehir’den umre ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek vatandaşlarımız, Nevşehir İl Müftülüğü tarafından düzenlenen uğurlama töreninin ardından yola çıktı.
Nevşehir il merkezi ve Gülşehir İlçesi Abuuşağı Köyü’nden umre ibadetini yapmak üzere kayıt yaptıran toplam 21 umreci için Abuuşağı Köyü meydanında uğurlama töreni yapıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftü Yardımcısı Mahmut Taşyapan, umrecilere kutsal topraklardaki ibadetleri konusunda önemli tavsiyelerde bulunarak: “İnşallah, sağlık ve sıhhatli bir şekilde umre ibadetlerini yerine getirerek tekrar sevdiklerinize kavuşursunuz. Bu yolculuk sıradan bir yolculuk değildir. Kişi kendisini hem bedenen hem de ruhen oralarda yapacağı ibadetlere hazırlanmalıdır. Medine-i Münevvere’de Rasulullah’ın, Mekke-i Mükerreme’de ise Rahman’ın misafirleri olacaksınız. Allah şimdiden ibadetlerinizi kabul etsin, yolunuz açık olsun. Rabbim gitmek isteyen tüm diğer kardeşlerimize de nasip etsin. ” dedi.
İl Müftü Yardımcısı Taşyapan’ın yapmış olduğu dua sonrası umre yolcularının yakınlarıyla vedalaşmasının ardından uğurlama merasimi tamamlandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ