Nevşehir’de Uluslararası Bor Sempozyumu

Nevşehir’de Uluslararası Bor Sempozyumu

bor sempozyumu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde düzenlenen Ulusal Bor Araştırmaları Enstitüsü (BOREN) Sempozyumu’na katıldı.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde başlayan sempozyumun açılış kurdelesini; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı birlikte kestiler.
Uluslararası Bor Sempozyumu (BORON2019)’ nun Ulusal Bor Araştırmaları Enstitüsü (BOREN) tarafından Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi işbirliği ile 17-19 Nisan tarihleri arasında Nevşehir’de Uluslararası Bor Sempozyumu (BORON2019), Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Damat İbrahim Paşa Konferans Salonunda düzenlenmektedir.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan sempozyum, açılış konuşmaları ile devam etti.
Bora dayalı Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarıyla borun genel ve stratejik kullanım alanlarının değerlendirildiği sempozyumda, bor endüstrisinde gelinen nihai durum ve gelecek projeksiyonları ele alındı.
BORON 2019 un ana hedefi ulusal ve uluslararası bilim camiasında Bor konusunda uzman olan çağrılı kişiler ile teknoloji uzmanları, öğrenciler ve girişimciler arasında Bor ile ilgili yapılmış Ar-Ge, Ür-Ge çalışmalarının tartışıldığı, borun genel ve stratejik kullanım alanları konuları üzerinde bilgi paylaşımlarının yapıldığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’in de katıldığı sempozyuma; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Sayın Mithat Cansız, Belediye Başkanı Rasim Arı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) Başkanı Doç. Dr. Abdulkerim Yörükoğlu, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda davetli katıldı.
Bilimsel program, uluslararası alanda tanınan uzmanların davetli sunumlarını ve farklı ülkelerden sözlü/poster sunumları ile devam etti.
Vali Aktaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e günün anısına Kapadokya el sanatları ürünlerinden olan Hitit Halkalı takdim etti.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde düzenlenen Ulusal Bor Araştırmaları Enstitüsü (BOREN) Sempozyumunun açılışının yapılması ve konuşmalarının ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez, Vali İlhami Aktaş ve protokol üyeleri tarafından İlimizden uğurlandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ