Nevşehir’de Minik Eller Fidan Dikerek Orman Haftasını Kutladı

Nevşehir’de Minik Eller Fidan Dikerek Orman Haftasını Kutladı

ORMAN

Kapadokya Montessori Anaokulları ve Altınyıldız Koleji İlkokul öğrencileri Orman Haftası dolayısıyla onlarca fidanı Kapadokya Üniversitesi Ağaçlandırma Alanında toprakla buluşturdu.

Kapadokya Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Kapadokya Montessori Nevşehir ve Ürgüp Anaokulları öğrencileri ile Altınyıldız Koleji İlkokul 2. Sınıf öğrencilerinden oluşan 65 Minik TEMA üyesi, “Türkiye Çöl Olmasın” yazılı “yelekleri giyerek öğretmenlerinin de yardımlarıyla Kapadokya Üniversitesinin Mustafapaşa Köyü girişinde yer alan ağaçlandırma alanına “Orman Haftası Etkinlikleri” kapsamında çam fidanı dikti.

Orman Haftasının önemine dikkat çekmek, erozyon konusunda sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek, çocuklara ve gençlere ağaç sevgisi kazandırmak amacıyla fidan dikim etkinliği düzenlendiğini belirten TEMA Vakfı Nevşehir Temsilcisi Arda Çakır, bu tür etkinliklerin Kapadokya Üniversitesi bünyesinde her yıl düzenlendiğini de sözlerine ekledi.

Fidan dikim etkinliğinin sonunda Kapadokya Üniversitesi öğrenci ve akademisyenleri ile Altınyıldız Koleji öğretmen ve öğrencileri hatıra fotoğrafı çektirerek etkinliği tamamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ