Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir’de İlk İftar Heyecanı

Nevşehir’de İlk İftar Heyecanı

iftar

Nevşehir Belediyesi tarafından   geleneksel hale getirilen İftar Sofrası, Ramazan ayının ilk günü İbrahim Paşa Mahallesi’ndeki Modern Sebze Pazarının alt katındaki salonda kuruldu.

Ramazan ayı boyunca yoğun iş temposu nedeniyle evde aileleri ile iftarı yapamayacak durumda olan vatandaşların yanı sıra, dar gelirlilerin  nezih bir  aile ortamı içerisinde Ramazan ayının özelliğine uygun bir şekilde iftar yapabilmelerine imkan sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi’nin  hayırsever  vatandaşlarla işbirliği halinde  geleneksel hale getirdiği iftar sofrasına,  Nevşehir’ deki Irak ,Suriye ve Afganlı mülteciler büyük ilgi gösterdi.

Nevşehir Belediyesi’nin  aşçılarının damak tadına uygun bir konumda hazırladıkları tas kebap,  mercimek çorbası, pilav, salata ve lokma tatlısı ile  süslenen  iftar sofrasının birinci gününde, Nevşehir İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen bir İmam-Hatip  tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti yapıldı.

Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz’ın da bu merkezde sürdürülen çalışmalara ilişkin olarak incelemelerde bulunduğu Modern Kapalı Pazar yerinin hemen alt bölümünde oluşturulan salondaki, ilk iftar sofrasına,  AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Ebubekir Gizligider, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’ de katıldı.

Akşam ezanının okunmasına müteakip  yapılan dua ile vatandaşlar,  ilk iftarı yapmanın heyecanını yaşadılar.

Ramazan ayı sürecinde Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde hayırsever vatandaşlarla işbirliği halinde oluşturduğu iftar sofrasına  her gün 1500 civarında kişinin katılması bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ