Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Ankara-Niğde Otoyolu’nun Açılış Törenine Katıldı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Ankara-Niğde Otoyolu’nun Açılış Törenine Katıldı
Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Ankara-Niğde Otoyolu’nun Açılış Törenine Katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla birinci ve üçüncü kesimleri 4 Eylül’de törenle açılan Ankara-Niğde Otoyolu’nun, 113 kilometrelik otoyol ve 39 kilometrelik bağlantı yollarından oluşan ikinci kısmının açılmasıyla projenin tamamı hizmet vermeye başladı.
Alayhan gişelerde düzenlenen törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ve diğer davetliler katıldı.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 18 yılda atılan tüm stratejik adımların, ülkenin yüksek menfaatleri ve çağın küresel eğilimleri dikkate alınarak atıldığını belirtti. Ankara-Niğde Akıllı Otoyolu’nun da başarıyla tamamlanan dev projeler arasında yerini aldığını ifade eden Karaismailoğlu, şöyle devam etti:
“Bugün açılışını yaptığımız 2. Kesim ile Aksaray, Kırşehir, Nevşehir ile Tuz Gölü, Derinkuyu, Göreme ve Kapadokya gibi önemli turizm merkezleri de otoyol bağlantısına kavuşmuştur. Edirne’den Şanlıurfa’ya kadar kesintisiz otoyol ağımız tamamlanmıştır. Hayata geçirdiğimiz tüm bu büyük projeler gibi Ankara-Niğde Akıllı Otoyolu da Türkiye’nin aydınlık yarınlarının bir kanıtı niteliğindedir. Yerli ve milli akıllı ulaşım sistemleri altyapısı ile donatılan otoyolumuz Türkiye’nin en akıllı yolu olarak hizmet verecektir. 1,3 milyon metre fiber optik ağı ve yol boyunca yerleştirilen 500 trafik sensörü ile donatılan otoyolumuz, oluşabilecek tehlikeli durumlara karşı gerek operatörleri gerek sürücüleri uyaracak şekilde tasarlanmıştır.”
Konuşmaların ardından kurdele kesilerek hizmete açılan otoyolda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, makam aracının direksiyonuna geçerek tamamlanan Ankara-Niğde Otoyolu’nda bir süre araba kullandı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ