NEVŞEHİR VALİSİ İLHAMİ AKTAŞ 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI KUTLADI

NEVŞEHİR VALİSİ  İLHAMİ AKTAŞ 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMINI KUTLADI

nevsehir vali aktas  Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle mesajında: “24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Basın özgürlüğü demokrasilerde çok seslilik ilkesinin işletilmesi adına çok önemli olgudur. Bu doğrultuda, halkın haber alma hakkını kullanması ve kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oynayan basın kuruluşlarının, görevlerini yerine getirirken; meslek ilkelerini ve etiğini gözetmesi de son derece önemlidir.
Basın ayrıca özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşturulmasında büyük bir güce sahiptir. Biliyoruz ki görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri korumayı ilke edinmiş tarafsız bir anlayışla ifa eden özgür basın, demokrasilerin en büyük güvencesidir.
Farklı görüşlerin serbest olarak dile getirilebildiği, tartışılabildiği sağlıklı toplumların temeli, ifade hürriyeti ve basın özgürlüğüdür. Ancak, doğru, eksiksiz ve tarafsız haber verme, özel hayata ve kişilik haklarına saygı bu özgürlüklerin korunması bakımından basınımıza düşen önemli yükümlülüklerdir.

Şehrimizde hizmet veren yerel gazete, radyo ve televizyonlarımız ile ulusal ajans temsilcilerinden oluşan değerli basınımızın ve tüm ülke basınının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar, çalışmalarında başarılar diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ