Kapadokya Teknopark NESİAD ile Bir Araya Geldi

Kapadokya Teknopark NESİAD ile Bir Araya Geldi

tecno

Kapadokya Teknopark, Nevşehirli Sanayici ve İş Adamları Derneği’nde (NESİAD) bölgenin Genç İş Adamları ile bir araya geldi.

Bölgenin Ar-Ge üssü olması için hem kamu kurum ve kuruşları ile hem de STK’lar ile görüşmelere ve fikir alışverişine devam eden Kapadokya Teknopark (TTO, Kuluçka Merkezi), iş adamlarında Ar-Ge ve proje hazırlama kültürünün oluşması için çalışmalarını sürdürüyor.

Teknopark Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Serap Çoban, Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Cevahir Altınkaynak ve Teknopark/TTO uzmanlarının bulunduğu toplantıya NESİAD’a üye iş adamları yoğun ilgi gösterdi. Teknoparkların bölge ekonomisine ve firmalara sağladığı avantajların, Kapadokya Teknopark’ın, TTO ve Kuluçka Merkezi faaliyetlerinin ve sunduğu hizmetlerin tanıtımı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Ünsalan tarafından yapıldıktan sonra bölgede patent kültürünün oluşturularak patentli buluşların sayısının arttırılmasının önemi konusunda Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Birimi Uzmanları Dr. Öğretim Üyesi Kubilay Atik ve Dr. Öğretim Üyesi Ebru Topcu tarafından Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Farkındalık Eğitimi düzenlendi.

NESİAD üyesi Nevşehirli Genç İş Adamları ile Ar-Ge, hibe ve fon kaynakları, proje hazırlama ve patent konularında soru-cevap şeklinde ilerleyen toplantıda Üniversite-Sanayi iş birliğinin önemi vurgulandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ