NEVŞEHİR İL ÖZEL İDARE ÇALIŞIYOR

NEVŞEHİR İL ÖZEL İDARE ÇALIŞIYOR

dsc_3983

2014 yılında 19 belediyenin kapanması üzerine bu köylerin çöp toplama hizmetlerinin devam ettirilmesi amacıyla Nevşehir İl Özel  idare  tarafından çöp toplama hizmetleri başlatılmıştır.

Köylerde yaşayan bütün vatandaşlarımızın kentlerdeki kamu hizmetlerini eşit seviyede alma hakkı bulunduğu vizyonuyla idarece çöp hizmetleri  19 köy ile sınırlı tutulmayarak bütün köylerin çöp toplama hizmeti sunulması kararlaştırılmış ve bu hizmet 3 yıldır sürdürülmektedir.hizmetin sunumunda köylere hizmet götürme birlikleri ile müşterek çalışılarak hizmetin en iyi şekilde sağlanması amaçlanmıştır.

2015 yılında 1000 adet, 2016 yılında da 500 adet çöp konteyneri alınarak bütün köylerdeki evlere en kısa mesafe ile çöp konteynerlerine erişim kolaylığı sağlanmıştır.

2016 yılında çöp toplama hizmetleri için 1.413.000 Tl, konteyner alımı için 179.000 Tl ödenek sarf edilmiş olup, önümüzdeki yıllarda da hizmetin devamı için ödenek ayrılmıştır.

Destek hizmetleri müdürlüğü ile tarımsal hizmetler müdürlüğünün ortak çalışmaları ile verilen bu hizmette emeği geçen kurum personellerine, ödenek sağlanması için yoğun çaba harcayan Nevşehir  valisi ilhami Aktaş’a nevşehir milletvekilleri   Mustafa Açıkgöz,  Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider,il genel meclis başkanı  Süleyman Özgün’e, il özel idaresi genel sekreter vekili Mustafa Eldivan’a şükranlarımızı sunarız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ