Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir Hacı bektaş Veli Üniversitesi Öğretmen Adayı Öğrencileri Sahada

Nevşehir Hacı bektaş Veli Üniversitesi Öğretmen Adayı Öğrencileri Sahada

neu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü öğrencileri, 19 Mayıs İlkokulu öğrencileriyle buluştu.

Üniversitenin Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Davut Sarıtaş rehberliğinde 3 ve 4. sınıf fen bilimleri kazanımlarına yönelik hazırlanan öğretim materyalleri 19 Mayıs İlkokulu 3B ve 4A sınıfı öğrencileri ile buluşturuldu.  Bir araya geldikleri öğrencilerin hem fen bilimlerine ilgi duymalarını hem de fen bilimi öğrenirken eğlenmelerini sağlayan öğretmen adayı üniversitemiz öğrencileri, bununla birlikte kendi bilgilerini ifade edebilme ve becerilerini geliştirmek adına tasarladıkları materyalleri sahada uygulama fırsatı buldu.

Eğitim fakültelerinin uygulama alanının ve laboratuvarının okullar oluğunu belirten Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Davut Sarıtaş, özellikle fen bilimlerine ilgi duyan öğrencilerin artmasının ülkemizin geleceği için kritik öneme sahip olduğunu ifade etti. Fen bilimlerini seven öğrencileri ancak iyi fen öğretmenlerinin yetiştirebileceğini vurgulayan Sarıtaş, “ Uluslararası araştırma sonuçlarının ortaya koyduğu beceri eksiklerinin giderilmesi için, öğretmen eğitimi kritik bir öneme sahip.  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Eğitimi Bölümü olarak, bu becerileri iyi kazandıracak öğretmenler yetiştirmek de bizim görevimiz.  Bu nedenle öğretmen adaylarımızın kendilerini geliştirmeleri, eksiklerini görmeleri ve motive olmaları için okullarda öğrenciler ile buluşturuyoruz. Böylece üniversitede üretilen bilgiyi alana, pratiğe dökmek ve test etmek de mümkün oluyor. Bölüm olarak öğrencilerimize yönelik bu tür uygulamalarımızı olabildiğince yaygınlaştıracağız” dedi.

19 Mayıs İlkokulu öğretmenleri Emel Çakır ve Türkan Doğan,  sınıflarında yapılan derslerin sonunda Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü ile öğrencilerine teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ