Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Miraç Kandilinde Süt Dağıttı

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Miraç Kandilinde Süt Dağıttı

miracsut

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ülke genelinde başlattığı etkinlik kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Miraç Kandili dolayısıyla vatandaşlara süt dağıtıldı.

Nevşehir Merkez 2000 Evler Mahallesi TOKİ Mustafa Paslanmaz Camii’nde yapılan süt ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Programa, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, İl Müdür Yardımcıları Gürol Çetin ve Necmettin Sapmaz, TOÇ Bir-Sen 39 nolu Nevşehir Şube Başkanı Recep Eroğlu, Nevşehir Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Yaşar Barış, şube ve ilçe müdürleri, kurum çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda yaptığı konuşmada İl Müdürü Okan Yılmaz, Nahl suresinin 66. ayetinde “ Gerçekten size sağmal hayvanlarda da bir ibret vardır. Biz, size onların karınlarındaki fışkı ile kan arasından, lezzetli ve içenlerin boğazlarından kolayca kayıp giden halis bir süt içiriyoruz” mealini hatırlattı.

Yılmaz,  dengeli bir beslenme, sağlıklı bir yaşam ve nesil için toplumda ve özellikle çocuklarda süt içme alışkanlığının artırılması ve özendirilmesi gerektiğini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ