Kaymakam ÖNER ; 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Mesajı

Kaymakam ÖNER ; 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Mesajı

OLGUN ÖNER KAYMAKAMAvanos Kaymakam Olgun ÖNER “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Çanakkale zaferi, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin,  “Çanakkale Geçilmez” diyerek, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha  ilan edip, sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına korumak için verdiği mücadelenin destanıdır.

Bugün bizlere düşen görev; şehitlerimizin emaneti olan bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın ebediyen dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen destansı mücadeledeki ruhu, bilinci ve kararlılığı idrak etmek, gelecek kuşaklara bu bilinci aktarmak ve daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum.

                                                                                                                      Olgun ÖNER

                                                                                                               Avanos Kaymakamı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ