Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Kapadokya Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Dersi

Kapadokya Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Dersi

Kapadokya Üniversitesinin 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Dersi konuğu T.C. Merkez Bankası Eski Başkanı Prof. Dr. Bülent Gültekin oldu

Kapadokya Üniversitesinin 2022-2023 akademik yılı açılış dersini T.C. Merkez Bankası Eski Başkanı ve Wharton Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Gültekin verdi. Gültekin, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Bağımsızlığı ve Türkiye’de Enflasyon: 1923-2022” başlıklı, yaklaşık bir buçuk saat süren sunumunda çevrim içi olarak öğrencilere seslendi.

Dersin açılış konuşmasını yapan Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, öğrencilerin ve öğretim elemanlarının 2022-2023 akademik yılını kutladı. Karasar, “Güneşli bir Kapadokya gününden hepinize merhaba. Öğrencilerimiz Kapadokya’nın sokaklarında, Üniversitemizin tarihi binalarında, bunu görmek bizi çok mutlu ediyor, çok güzel bir gün geçiriyoruz.” diyerek sözlerine başladı. Kapadokya Üniversitesinin öğrencilerini daima alanının önde gelen akademisyenleriyle ve en iyi, en güncel konularla buluşturduğunu belirten Karasar açılış konuşmasının ardından sözü Prof. Dr. Bülent Gültekin’e bıraktı.

Tüm öğrencilerin ve öğretim elemanlarının yeni akademik yılını kutlayan Prof. Dr. Bülent Gültekin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan günümüze ekonomik olarak yaşadığı bunalımlardan ve enflasyon tehlikesinden bahsetti. Küresel çapta yaşanılan enflasyon sorununa ve ekonomik daralmalara dikkat çeken Gültekin, kripto para piyasasına da değindi. Kapadokya Üniversitesi Youtube Kanalı’ndan da canlı olarak yayımlanan açılış dersi, Prof. Dr. Bülent Gültekin’in öğrencilerden gelen soruları yanıtlamasıyla son buldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ