Görevli Öğretmenler Deprem Bölgelerindeki Çalışmalarına Devam Ediyor

Görevli Öğretmenler Deprem Bölgelerindeki Çalışmalarına Devam Ediyor

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü  Memet POLAT ve Görevli Öğretmenler  Deprem Bölgelerindeki Çalışmalarına Devam Ediyor

Millî Eğitim Bakanlığınca Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin sınavlara hazırlık sürecine destek için 510 DYK noktası oluşturuldu.

Millî Eğitim Bakanı  Mahmut ÖZER, “Her şart altında eğitime devam yaklaşımıyla 416 psikososyal destek çadırı kurduk. En zor günlerde yüreğini ortaya koyup canla başla çalışan fedakâr öğretmenlerimizle deprem bölgesinde eğitime devam etmek, çocuklarımızı akademik ve psikososyal açıdan desteklemek için tüm imkânlarımızı seferber ettik. 10 il genelinde 393 lokasyonda dileyen tüm 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz için destekleme ve yetiştirme kursları açtık. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

YKS ve LGS’ye yönelik açılan kurslara çocuklarımızın yoğun katılım göstermesi sebebiyle 510 DYK noktasının 649’a ulaştığı belirtildi.

Bu kapsamda İl Millî Eğitim müdürü  ve görevli öğretmenler  tarafından deprem bölgelerinde kurulan psikososyal destek çadırlarında ve DYK noktalarında çocuklarımızın eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmeleri ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek güzel vakit geçirmeleri sağlanıyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ