Avanos Kaymakamı Aziz Gölbaşı’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı.

Avanos Kaymakamı Aziz Gölbaşı’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı.

Avanos Kaymakamı Aziz Gölbaşı  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajında;

Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de Çanakkale Deniz Zaferidir. Çanakkale Deniz Zaferi, cihanı hayrette bırakan gerçek bir iman ve eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle nakşedilen destansı mücadelenin, Çanakkale Deniz Zaferinin 109. Yıldönümünü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Hem tarihimizin hem de dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Deniz Savaşı, bir daha dönmemek üzere cepheye giden şanlı ecdadımızın, dünyada emsali olmayan, tarihimizde müstesna yeri olan bir kahramanlık destanıdır. Bu şanlı zaferin kazanıldığı 18 Mart günü aynı zamanda vatanı uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin hatırasını canlı tutmak ve bu ruhu daha sonraki nesillere aktarmak amacıyla “Şehitler Günü” olarak kabul edilmiştir.

Çanakkale Deniz Zaferi, dönemin imkânsızlıklarına rağmen bağımsızlığı, şerefi ve vatanı uğruna hiçbir engel ve fedakârlıktan çekinmediğini gözler önüne seren milletimizin, azminin kutsal değerlerinden, asla ödün vermeyeceği konusundaki kararlılığının açık bir göstergesidir.

Bugün bizlere düşen görev; şehitlerimizin emaneti olan bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın ebediyen dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen destansı mücadeledeki ruhu, bilinci ve kararlılığı idrak etmek, gelecek kuşaklara bu bilinci aktarmak ve daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ