DEVLET YAŞLILARIMIZIN HİZMETİNDE JANDARMADAN ÖZKONAK’TA İLK CEZA

DEVLET YAŞLILARIMIZIN  HİZMETİNDE JANDARMADAN ÖZKONAK’TA İLK CEZA

jandarma

İçişler Bakanlığınca, 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi nedeniyle evinde oturan çok sayıda yaşlı 112  numarasını arayarak yardım  talebinde bulunabilecekleri bütün vatandaşlarımıza duyurulmuştu.
Avanos İlçe J.K.lığına Bağlı Özkonak J.Krk.K.lığı görev bölgesinde Özkonak beldesinde ikamet eden 74 yaşındaki M. Ö İsimli vatandaşımız Bütün duyurulara rağmen sokağa çıkma yasağına uymadığından dolayı  5326 sayılı Kanunun 32. Maddesi uyarınca 392 TL idari yaptırım uygulandı.
 Avanos Kaymakamlığı  bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ile, yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların market, eczane ve gazete gibi talepleri karşılanıyor.
Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER ; Vefa Sosyal Destek Grubu olarak   65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan Vatandaşlarımızın hizmetindeyiz 112 telefonumuzu aramaları yeterli 
İlçe Belde Köy Farketmez Jandarmamız, Polisimiz, Belediyelerimiz ve Muhtarlarımız Vatandaşlarımızın isteklerini  yerine getirmek için hazır bekliyorlar dedi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ