Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

BAŞKAN URGENÇ; REHBER ÖĞRETMENLER RESEN GÖREVLENDİRİLEMEZ.

BAŞKAN URGENÇ; REHBER ÖĞRETMENLER RESEN GÖREVLENDİRİLEMEZ.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç; Rehber öğretmenlerin Adalet Bakanlığına bağlı kurumlarda resen görevlendirilmesine karşı çıktıklarını belirterek bu konunun isteğe bağlı hale getirilmesi ve ücret ödenmesi konularında bakanlığa başvuruda bulunduklarını belirtti.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanının açıklaması şu şekildedir.

“Sendikamıza rehber öğretmenlerin özellikle mesai saatleri dışında Adalet Bakanlığına bağlı kurumlarda hükümlüye rehberlik etme ve çocukların ifadesinin alınması işlerinde resen görevlendirildikleri yönünde bilgiler gelmektedir. Ancak, rehber öğretmenlere bu konularda resen görev verilmesi mevzuata uygun değildir.

Rehber öğretmenler, istemeleri halinde ise bu görevlerde isteğe bağlı olarak görev alabilecektir. İsteğe bağlı olarak yapılan bu görevlerin ücretinin ise rehber öğretmenlere ayrıca ödenmesi gerekmektedir.

Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığına yazdığımız yazıda rehber öğretmenlerin, hükümlülere rehberlik etme ve çocukların ifadelerinin alınması sırasında yanlarında bulunma görevlerinde resen görevlendirilmemesi; isteğe bağlı olarak görevlendirilmek isteyenlere ise çocukların ifadelerinin alınması sırasında yanlarında bulunarak sosyal çalışma görevlisi görevini yerine getirmeleri halinde hak ettikleri ücretin ödenmesini talep ettik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ