Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Tanıtım Toplantısı Nevşehir’de Yapıldı

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Tanıtım Toplantısı Nevşehir’de  Yapıldı
11 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek olan 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun tanıtım toplantısı yapıldı.
Düzenlenen basın toplantısına Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) Yarış Direktörü Roland Hofer, federasyonun asbaşkanı Berat Alphan ile ilçe kaymakamları ve belediye başkanları katıldı.
Toplantıda konuşan Vali İnci Sezer Becel, Kapadokya’nın 2016’da da turun bir etabına ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, “Anadolu’nun merkezinde yer alan, Türkiye’nin popüler ve kendine özgü turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir, muhteşem doğası, eşsiz güzellikteki vadileri, peribacaları, kayalara oyulmuş yerleşim yerleri, açık hava müzeleri ve yeraltı şehirleriyle her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan önemli bir turizm merkezi. İlimiz her yıl turizm, tanıtım, kültürel ve spor gibi birçok alanda çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapmakta. 2016’da ilimizde gerçekleştirilen 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, tanıtımımıza büyük katkılar sağladı. 56’ncı Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Nevşehir-Kapadokya etabı da ilimiz için büyük önem arz eden organizasyonlardan biri olacak.” diye konuştu.
Becel, böyle önemli ve büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmanın bölge açısından önem taşıdığını dile getirerek, “Yarışın gerçekleşeceği gün tüm güzergahta emniyet ve jandarma olmak üzere sağlık ve belediye gibi kurumlarımızdan toplamda 1500’ün üzerinde personelimiz gerekli önlemleri alacak. Tüm birimlerimiz yarışlar sona erene kadar hazır vaziyette görevine devam edecek. İlimizde 35 bin lisanslı sporcu ve 39 milli sporcu bulunuyor.” ifadelerini kullandı.
Nevşehir’in Avrupa Başkentleri ve Spor Şehirleri Federasyonu tarafından “2021 Avrupa Spor Kenti” ilan edildiğini hatırlatan Vali Becel, “2021 Avrupa Spor Kenti unvanı, tanıtımının yanı sıra Nevşehir’in sadece kültür turizmi değil spor ve sağlık turizminde de var olduğunu ortaya koyacak ve önemli katkılar sağlayacak. Bu unvan, şehrimizde yapılan tüm sportif organizasyonları taçlandıracak ve kentimizin marka değerini artıracaktır.” dedi.
Vali İnci Sezer Becel, yarışmaya katılan tüm sporculara başarı dileyerek sözlerini tamamladı.
Toplantı, katılımcılara plaket verilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ