Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

30 CHP milletvekili Nevşehir genelinde halkın sorunlarını dinlemek için çıkartma yaptı.

30 CHP milletvekili Nevşehir  genelinde halkın sorunlarını dinlemek için çıkartma yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda , CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın başkanlığındaki 30 milletvekili il genelinde halkın sorunlarını dinlemek için Nevşehir’e çıkartma yaptı.

Nevşehir’de Crowne Plaza Otel’de,  CHP heyetinin çalışmalarına ilişkin basın toplantısının açılışında konuşan CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, CHP heyetini  Nevşehir’de görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Gülmez , CHP olarak sürekli vatandaşın içerisinde olduklarını belirterek “ Daha önceden halkımızın sorunlarını dinleyip bunları Genel merkezimiz ile paylaşırdı. Artık millet bağırmaya başladı.Sizlerden kararlılıkla bu iktidarı seçime götürmek için çalışmalar yapmanızı bekliyoruz.” İfadesini kullandı ve çalışmaların başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan’da CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Başkanlığındaki CHP Milletvekillerine Nevşehir’e hoş geldiniz derken yaptığı kısa değerlendirme toplantısında  geçtiğimiz hafta içerisinde TBMM kürsüsünden dile getirdiği yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarını yeniledi.

Nevşehir’de CHP Milletvekillerinin çalışmalarına ilişkin bilgiler aktaran CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,il merkezi başta olmak üzere tüm ilçelerde CHP milletvekillerinin vatandaş, esnaf, çiftçi, sanayici , turizmci ve iş insanların yaşadığı sorunları dinleyeceğini,elde edilen bu sorunların da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’na aktarılacağını kaydetti.

Akın şöyle konuştu; “ CHP olarak daha önceki süreçlerde sık sık Nevşehir’e gelerek halkımızın sorkunlarını dinleyip çözüm önerilerimizi kamuoyu ile paylaşmıştık. Sürekli halkın içerisinde olan bir partiyiz.Türkiye özellikle son süreçte adeta bir yangın yerine dönüştü.Halk bu yangını görüyor,ama bir tek AK Parti bu yangını göremiyor. Güneşi gören bir kar gibi eriyorlar. Tencerelerde dert kaynıyor. Halk gereken fedakarlığı sonuna kadar yapıyor,ama bu fedakarlığı yapmayan sadece bu iktidar.Ülkemizin en önemli zenginliği olarak da gördüğümüz doğalgaz bulunduğunda bunu ilk twitterden paylaşan biz idik.Doğalgaz bulundu diye müjdeler verilirken sonrasında doğalgaz da zam müjdeleri gelmeye başladı.Müjde doğal gaz zammı imiş.Tarımsal girdi fiyatları yüzde 125 oranında artmasına rağmen,tarım ürünlerinin fiyatı artacağı yerde daha da düşüyor.Buna en iyi örnek patates.Gübrede ve diğer tarımsal  girdilerde ciddi anlamda artış yaşanırken, patatestin fiyatı yüzde 11 oranında azaldı.Artık çiftçi tarımı terk ediyor,icra ve iflaslar rekor kırıyor. Yoksulluk ve yolsuzluk bu milletin asla kaderi olamaz.Bu yaşanan sıkıntılardan kurtuluşun tek çaresi sandık. Halkın önüne sandığın konulması gerekiyor. Bu ülkenin yeni kurullara, yeni kadrolara ihtiyacı var,Hiç kimse merak etmesin CHP iktidarında bu ülkenin zenginlikleri faiz lobisine asla teslim edilmeyecek.” dedi.

Daha sonra şehir merkezindeki çeşitli esnaflarla görüşen CHP ‘li Milletvekilleri daha sonra Nevşehir’in ilçelerinde esnaf, çiftçi,turizmci,sanayici ve iş insanları ile görüşmeler yaptı

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ