Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Nevşehir İl Genelinde Okullar Tatil Edildi

Nevşehir İl Genelinde Okullar Tatil Edildi

İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu kararı doğrultusunda 17.02.2021 tarihinde Nevşehir il genelinde  her tür ve derecedeki resmi , özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve  rehabilitasyon merkezleri  ve özel eğitim kurslarının; kar, soğuk hava, aşırı buzlanma, sis beklentisi  ve kötü hava koşulları dikkate alınarak  17.02.2021 tarihinde bir gün süreyle tatil edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir .

Uzaktan eğitim sürecinde olan arasınıflar için bir açıklama yapılmamıştır. Uzaktan eğitim sürecinde olan öğrencilerin eğitimlerine devam edileceği görüşü mevcuttur. Yüzyüze eğitime başlanan okullar tatil edilmiştir.

YAPILAN AÇIKLAMADA

Yoğun kar yağışı olması nedeniyle ilimiz genelindeki resmi ve özel tüm eğitim kurumlarının tatil edilmesi hakkında:

Kurulumuz 16.2.2021 Salı günü saat 17.00 da Nevşehir Valisi İnci Sezer BECEL’in başkanlığında 1593 sayılı umumi hıfzısıhha kanununun 23.maddesine göre toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.

Kurulumuzca  Nevşehir İl Genelinde her tür ve derecedeki resmi , özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve  rehabilitasyon merkezleri  ve özel eğitim kurslarının; kar, soğuk hava, aşırı buzlanma, sis beklentisi  ve kötü hava koşulları dikkate alınarak  17.02.2021 tarihinde bir gün süreyle tatil edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir .

Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlileri için de bir günlük tatil geçerlidir.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ