NEVÜ’de Kızılay ve Gönüllülük Konulu Konferans Düzenlendi

NEVÜ’de Kızılay ve Gönüllülük Konulu Konferans Düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Kızılay Kulübü ve Nevşehir Kızılay İl Başkanlığı tarafından “Kızılay ve Gönüllülük” konulu konferans düzenlendi.

Konferansa; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Fındık, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Adem Çatak, Kızılay İl Başkanı Ercan Civelek, NEVÜ Kızılay Kulübü Akademik Danışmanı Doç. Dr. Hasan Yavuzer ve öğrenciler katıldı.

Konferansta konuşan İlahiyat Fakültesi Öğr. Üyesi ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Adem Çatak, insanın yaratılışından bahsederek insana verilen değer ve imkanlar hakkında örnekler verdi. Peygamberlerin yapmış olduğu görevlerde iki tane ortak nokta bulunduğunu, onlardan bir tanesinin insanları Allah inancına davet etmeleri ikincisinin ise yapmış oldukları çalışmaları gönüllü olarak yapmaları olduğunu belirtti. Öte yandan Osmanlının gönüllülük esasına dayanan vakıflar kurarak ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştuğunu hatırlatan Çatak, bugün ülkemizde de bu hayır işi ve gönüllülük konusuna büyük önem verildiğini dile getirerek öğrencileri de insanlara hizmet konusunda gönüllü olmaya davet etti.

NEVÜ Kızılay Kulübü Akademik Danışmanı Doç. Dr. Hasan Yavuzer ise NEVÜ, Valilik, Kızılay, Ticaret Odası ve hayırseverlerin katkısı ile Ramazan Ayı boyunca öğrencilere iftar yemeği verileceğini, kulüp olarak iftar saatlerinde, öğrencilerin yemeklerini zamanında ve rahatlıkla alabilmesi için yardımcı olmaya çalışacaklarını söyledi. Yavuzer, konferansın amacının Ramazan Ayında hayır ve gönül işi konusunda katılımcıları bilgilendirmek ve iftar programları için yardımcı olacak gönüllü sayısını artırmak olduğunu belirtti.

Kızılay İl başkanı Ercan Civelek de, kuruluşundan bugüne kadar Kızılay’ın yaptığı faaliyetlere örnekler verdi. Türk Milletinin yardımseverliği konusuna vurgu yapan Civelek, Kızılay’ın deprem bölgesinde ve ülke genelinde yaptığı çalışmaları gönüllülerle gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu çalışmalara devam edeceklerini belirten Civelek, öğrencilerin gönüllü hareketinde yer almasının önemini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ