Nevşehir’de “2024 Yılı Zekât İyilik Buluşmaları” Programı Gerçekleştirildi.

Nevşehir’de “2024 Yılı Zekât İyilik Buluşmaları” Programı Gerçekleştirildi.
Nevşehir’de “2024 Yılı Zekat İyilik Buluşmaları Toplantıları” programı gerçekleştirildi. Nevşehir İl Müftülüğü ev sahipliğinde “2024 Yılı Zekat İyilik Buluşmaları” düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde ülke genelinde “2024 Yılı Zekat İyilik Buluşmaları Toplantıları” düzenleniyor.
Bu kapsamında Nevşehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi ev sahipliğinde zekat konusunda vatandaşları bilgilendirmek ve zekat bilincinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla Kapadokya Kültür Merkezinde düzenlenen buluşmaya Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin konuk oldu.
Kapadokya Kültür Merkezinde Kur’an-ı kerim tilavetiyle başlayan toplantının açılış konuşmasını İl Müftüsü Kazım Güzel yaptı. Daha sonra Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin ‘’Zekat Bilincinin Artırılması, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Zekat Hizmetleri’’ konusunda bir sunum gerçekleştirdi.
Sunumunda; Sosyal hayatın vazgeçilmez bir unsuru olan yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı harekete geçiren İslam dininin 5 temel esasından biri olan zekat ibadetinin ifasının kolaylaştırılması ve yaygınlaştırılması, infak duygusu yüksek hayırsever halkımızla ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz arasında bir köprü kurulması, toplumsal huzura katkı sunulması amacıyla bu buluşmaların ülkemiz genelinde gerçekleştirildiğini ifade etti.
Ardından İl Müftülüğü ek hizmet binasında Zekat Hizmetleri Değerlendirme Toplantısına ‘’Zekat Hizmetlerinde Etkinlik ve Verimlilik/ İl ve İlçe Müftülüklerimizin Zekat İstatistikleri/Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri’’ konulu oturuma ise İl Müftüsü Kazım Güzel, İl müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, İl ve ilçe Zekat Koordinatörleri katıldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ