Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

NEVŞEHİR VALİSİ İLHAMİ AKTAŞ, “SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI”NA KATILDI

NEVŞEHİR VALİSİ İLHAMİ  AKTAŞ, “SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI”NA KATILDI

VALİ AKTAŞ, “SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI”NA KATILDI

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu başkanlığında gerçekleştirilen “Seçim Güvenliği Toplantısı” na katıldı.

2972 sayılı Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimleri Hakkında Kanun’un 8’inci maddesinin birinci fıkrası doğrultusunda Mahalli İdareler Seçimlerinin 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacağına dair Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 1036 No.lu kararı, 26.10.2018 tarihinde Resmi Gazete’ de yayımlanmıştır.

Bu kapsamda; 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan, 2972 sayılı Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimleri Hakkında Kanun gereğince, seçimlerin huzur ve güven içerisinde yapılmasının temini amacıyla oylama öncesi, günü ve sonrasında valiliklerce alınacak önlemleri görüşerek, değerlendirmek ve gerekli koordinasyonu sağlamak amacıyla Ankara Gölbaşı Vali Galip Demirel Vilayetler Evi’nde toplantı düzenlendi.

Toplantıya; İlimizden, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve beraberinde İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay katıldı.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçiminde, seçim güvenliğine ilişkin alınan ve alınacak tüm tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, vatandaşların hür iradelerinin sandığa yansıtılabilmesi, seçimlerin ülke genelinde huzur ve güven ortamı içerisinde yapılabilmesi için bilgilendirmeler yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ