Nevsehir İHH Ümmet Coğrafyası Çalışmalarına Devam Ediyor

Nevsehir İHH Ümmet Coğrafyası Çalışmalarına  Devam Ediyor

İMAM (600 x 450)

Nevsehir İHH ümmet coğrafyası çalışmalarına  devam ediyor .
19 ocakta bir gurupla  ilimiz toplum önderlerinden Enderun Eğitim vakfı başkanı Mustafa Aydoğdu’nun da katılacağı çalışmalar Nepal de olacak.
Nepal de Müslümanların durumu yerinde gözlemlenecek…
Nevsehir İHH insani yardım vakfı başkanı Baki Öncel’in bildirdiğine göre “.. Ziyaret boyunca ülkedeki nüfusun %5’ini oluşturan Müslümanlar için yapılabilecek projeler üzerinde kafa yorulacak.
Nepal’de İHH’nın iki yetimhanesi bulunuyor.
 Ülke nüfusunun %80’i Hindu, %15’i Budistlerden oluşuyor.
İHH tarafından ülkede 1 milyon dolar değerinde büyük bir İslam Merkezi inşa ediliyor.
Nevsehir İlimizi temsilen ekibe katılan Enderun Eğitim Vakfı Başkanı Mustafa AYDOĞDU Hocamıza, davetimize icabet ettikleri için teşekkür ediyoruz. Döndüklerinde izlenimlerini aktarmaları için kardeşlerimizle bir araya gelip, ümmetin iyiliği adına yeni fikirler, projeler üzerine istişare edilecektir..diyen Nevsehir İHH insani yardım derneği başkanı  Baki  Öncel, Şubat ayı içerisinde Yine bir gurupla ARAKAN da bizzat mazlumların ihtiyaçlarını karşılamak için ARAKAN yolculuklarının olacağını bildiriyor..
ve öteyandan ümmetin kanayan yarası Suriye de de İHH insani yardım vakfı yetim haneleri ve yetimleri için hazırlanan ürünleri Nevsehir İHH insani yardım derneği hanım kollarından, hanımları temsilen 15 kişilik bir gurubun İHH Suriye yetimlerini, yetim haneleri, ve Azez, idlib ve diğer yerleşim alanlarının ziyaret edileceğini bildiriyor..
İHH insani yardım derneği irtibat 05359327125.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ