Nevşehir Devlet Hastanesi Anjiografi Ünitesi Hizmete Açıldı

Nevşehir Devlet Hastanesi Anjiografi Ünitesi Hizmete Açıldı

anjio

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe, “Nevşehir Devlet Hastanesinde ilk anjiyo başarı ile yapıldı. Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe Nevşehir Devlet Hastanesinde; 21 Temmuz tarihi itibarıyla anjiyo yapılmaya başlandığını, bu durumun tarihi bir gün olduğunu, anjiyo ile birlikte Nevşehir halkının yerinde tedavi alacağını, il dışına anjiyo için yapılan sevklerin sona ereceğini açıklayarak, Anjiyografinin Nevşehir ve bölge halkına hayırlı olması dileklerinde bulundu. Genel Sekreter Çömçe, ilk anjiyonun ise Nevşehir Derinkuyu doğumlu Emine Kabak (74) adlı hastaya uygulandığını açıkladı.

Kardiyoloji uzmanlarımızla vatandaşlarımızın kaliteli sağlık hizmetlerine hakkaniyet içinde erişmelerini sağlamak, hizmet standartlarını yükseltmek üzere ihtiyaç kapsamından bölge ihtiyaçları hedeflenerek yapılan planlama neticesinde Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde daha önceden mevcut olmayan ve Nevşehir Devlet Hastanesinde hizmete giren Anjio Ünitesi hayata geçirilerek bölge halkına kardiyak ve vasküler cerrahi alanında kaliteli, özellikli tanı ve tedavi imkanı sağlanmış olacaktır. Kalp krizi ve damar hastalıklarının acil müdahale gerektiren önemli hastalıklar olduğunu ifade eden Çömçe, hastaya tanının hızlı konularak, anjiyo hizmetinin verilmesi gerektiğini belirtti. 7 gün 24 saat nitelikli ve sürdürülebilir sağlık hizmetiyle kalp krizi geçiren hastalara ya da damar hastalıkları olanlara hızlıca tanı koyarak gerekliyse anjiyo hizmetini vermek istediklerini dile getiren Çömçe, “Kalp rahatsızlıklarında dakikaların bile önem arz ettiği koroner arter hastalıklarının teşhis ve tedavisinde Anjiografi Ünitesinin hizmete girmesi ile vatandaşlarımızın çevre illere sevk edilmesinin önüne geçilecek olup, kısa bir zaman sonra da By-pass ameliyatını gerçekleştirecek alt yapı hazırlıklarımız devam ediyor.

Gerek kapak hastalığı gerekse de koroner hastalığı olan kardiyoloji hastalarımızı çevre illere sevk etmeyeceğiz. il dışı sevk nedenlerimiz % 55 ile en önemli yeri tutan koroner arter hastalıklarıdır. Hastanemizden ayda ortalama 300 hasta Acil Anjiografi gereksinimi ile ortalama 250 hasta da poliklinikten il dışına sevk edilmektedir. Yıllık ortalama toplam 6000 civarında hastamızın anjiyografi cihazından faydalanacağını düşünüyoruz. Anjiografi ünitesinin kurulmasıyla günün hangi saatinde olursa olsun hasta kalp krizi ile geldiği zaman hastaya hızlı bir şekilde Acilde müdahalesi yapılıp tanısı konulacak ve hızlı bir şekilde gerekirse Anjioaya alınacaktır. Hizmetin nitelikli sürdürülebilir olması çok önemli, çünkü kalp hastaları için saatler ve dakikalar önemlidir. Hızlı bir şekilde hastaya müdahale edildiğinde hiçbir problem olmadan hastayı kurtarabilirsiniz. Anjiyografi ünitesinin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen Sayın Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekillerimiz Sayın Mustafa Açıkgöz, Sayın Murat Göktürk, Sayın Ebubekir Gizligider, başta olmak üzere tüm Yöneticilerimize Teşekkür ediyor, Anjiografi Ünitesinin Nevşehir Halkına ve bölgemize hayırlı olmasını

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ