NEHÜ’de ‘Uçak Bakım Onarım Projesi’ İlerliyor

NEHÜ’de ‘Uçak Bakım Onarım Projesi’ İlerliyor

nehu ucak (550 x 367)

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, üniversitenin yürüttüğü ‘Nevşehir Uçak Bakım Onarım Projesi’ kapsamında Nevşehir Kapadokya Havalimanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Üniversite tarafından şehrin kalkınması için büyümeyi tetikleyici en avantajlı alan-sektör olarak görülen ‘Nevşehir Uçak Bakım Onarım Projesi’ kamu-özel sektör görüşmeleri ile ilerliyor. Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı bu kapsamda, Nevşehir Kapadokya Havalimanı Başmüdürü Mehmet Hanifi Şanal’ı ziyaret etti.

Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, Güneydoğu Havacılık İşletmesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sarıdağ, Üniversite Rektör Danışmanları Yrd. Doç. Dr. Metin Duyar ve  Öğretim Görevlisi Abdulkadir Binici’nin de yer aldığı ziyarette ‘Üniversite-Şehir’  ve ‘Üniversite-Sanayi’ işbirliği kapsamında görüşmelerde bulunuldu.  Özellikle üniversitemizin ortaya koyduğu şehrin,  Türkiye’nin ve sonrasında Ortadoğu’nun  ‘Uçak Bakım Onarım’ üssü olmasını amaçlayan projenin detayları ele alındı.

Havacılık sektörünün teknik konuları, işleyişi ve projenin ilerleyişi hakkında görüşmelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Mazhar Bağlı ve beraberindekiler daha sonra Havalimanı Başmüdürü Şanal nezaretinde havalimanı uçuş kontrol kulesine geçti.  Kulede incelemelerde bulunan Rektörümüz Bağlı, havacılık, uçuş standartları, kontrol mekanizması ve kulenin görevleri gibi birçok konularda bilgi aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ