Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

KÜLTÜR VE SANAT MUHABİRLERİ GÖREME BELEDİYE BAŞKANININ KONUĞU OLACAK

KÜLTÜR VE SANAT MUHABİRLERİ GÖREME BELEDİYE BAŞKANININ KONUĞU OLACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Katkılarıyla Kültür Sanat muhabirleri derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek “Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları” etkinliğinin ilki 8 Nisan 2021 tarihinde Göreme Belediyesi ev sahipliğinde Nevşehir’de gerçekleştirilecek.

Etkinlik kapsamında Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ve Ankara’dan 50’ye yakın Kültür sanatla iştigal gazeteci Nevşehir’in tarihi ve Kültür değerlerini yerinde inceleyecek.

Bu kapsamda Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları programımızın Nevşehir etkinliği için Göreme Belediyesi Nikah ve Toplantı salonunda açılış toplantısı yapılacak.

Toplantıya Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz video mesajıyla katılacak. Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren ise Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazetecilere yerel yönetimler olarak Göreme’de tarihi ve kültürel değerleri korumak adına yaptıkları çalışmaları anlatacak.

Program kapsamında Nevşehir il Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici’de Nevşehir’in tarihi ve kültürel değerleri hakkında gazetecilere sunum yapacak.

50 yakın gazeteci 2 gün boyunca Göreme, Ürgüp ve Avanos’ta tarihi ve kültürel değerler gezisinde bulunacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ