Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

HAFIZLIK YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÜFTADE KIZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ NEVŞEHİR MÜFTÜSÜ A. CELALETTİN ALTUNKAYA’YI ZİYARET ETTİ…

HAFIZLIK YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÜFTADE KIZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ NEVŞEHİR MÜFTÜSÜ A. CELALETTİN  ALTUNKAYA’YI ZİYARET ETTİ…
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Kurslarına katılımı artırmak, Hafızlık eğitimini ve Kur’an-ı Kerimi yüzünden güzel okumaya teşvik etmek amacıyla, Kur’an kurslarında eğitim gören 18 yaş altı kız ve erkek öğrenciler arasında yapılan “Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma” ve “Hafızlık” bölge finalleri geçtiğimiz günlerde Bolu, Aksaray, Ankara, Çorum, Eskişehir, Kayseri, Konya, Nevşehir, Sivas ve Yozgat’ta düzenlenen yarışmalardaki il birincilerinin katılımıyla yapıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmalarda Nevşehir’i temsil eden ve dereceye giren Üftade Kız Kur’an Kursu öğrencileri Betül Erdoğdu ve Elif Taşdemir, Kurs Yöneticisi Gülay Sağgelen ve Kurs Öğreticisi Ayşegül Uluer Uygun ile birlikte İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya’yı ziyaret etti.
Dereceye giren öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından oluşan hediyelerini takdim eden İl Müftü Altunkaya, göstermiş oldukları başarıdan dolayı öğrencileri tebrik ederek, emeği geçen hocaları başta olmak üzere ailelerine, öğrencilere ve destek olan herkese teşekkür etti.
Ayrıca dereceye giren öğrencilere, Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesinin organizesi ile hayırseverler tarafından çeşitli hediyeler verildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ