Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Eğitim Mil-Sen Nevşehir İl Başkanı Neslihan Ülkü GÜL’ün Basın Açıklaması

Eğitim Mil-Sen Nevşehir İl Başkanı Neslihan Ülkü GÜL’ün Basın Açıklaması

Eğitim Mil-Sen (Eğitim Manevi İlkeli ve Liyakatli Çalışanlar Sendikası) Nevşehir İl Başkanı Neslihan Ülkü GÜL’ün Basın Açıklamasıdır.

MİL-SEN KONFEDERASYONU VE EĞİTİM MİL-SEN NEDEN KURULDU?

Günümüz memur sendikalarına baktığımızda üzülerek söylüyoruz ki; Kuruluş amacından oldukça uzaklaşmış ve sendikacılık maalesef menfaatçilik haline getirilmiştir. Günümüz sendikacılığı artık yüksek maaş, maka arabası ve makam odası sendikacılığı haline getirilmiştir. Kendi üyelerinin ve hatta yönetimlerine yakın üyelerinin atama, nakil ve görevde yükselme gibi işlerini yapılırken, diğer üyelerin mağduriyetine göz yumulan, hak, adalet ve liyakati kendilerine yontan bir anlayış sendikacılığı yapılmaktadır. İşte bu menfi durum, bizleri bu anlayışa alternatif olarak MİL-SEN Konfederasyonu adı altında yeni bir sendika kurmaya sevk etmiştir.

HAKLININ GÜÇLÜ OLDUĞU BİR SENDIKACILIK ÖZLENMEKTEDİR

“Memur İçin Sendika” anlayışı ile hareket edip çalışmalarını yürüten MİL-SEN ve EĞİTİM MİL-SEN herhangi bir siyasi partinin veya yapının arka bahçesi olmayıp, Devlet ile memur arasında bir köprü vazifesi görecek olan sendikalardır. Eğitim Mil-Sen, her zaman memurun ve devletin menfaatine yönelik çalışmalar ortaya koyarak, yapıcı bir dille, ilgili makamlarla sahada yaşanan sıkıntıları dile getirerek çözüm yolları üreten ve öneren bir sendikadır. Sendikamız, özlenen; “Güçlünün Haklı Olduğu Değil, Haklının Güçlü Olduğu Bir Sendıkacılık” anlayışıyla çalışmaktadır.

BİRLİKTE HAK ARAMAYA DAVET EDİYORUM

Sendikamız yeni kurulmasına rağmen birçok il ve ilçede teşkilatını oluşturarak, eğitim çalışanlarının sorunlarını dile getirmekte ve sorunların giderilmesi için gayret etmektedir. Siyasi görüşü, inancı ve yaşam tarzı ne olursa olsun, derdi, hak ve adalet olan herkesi Eğitim Mil-Sen çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz.

Bu vesileyle, Eğitim Mil-Sen Nevşehir İl Temsilciliğinin kurulduğunu ilan ediyor, gerçekten hak ve adalet aramaya niyetlenmiş olan kardeşlerimizin malum sendikalara mecbur olmadıklarını, artık alternatif olduğunu ifade ediyor ve eğitim çalışanlarının tek ümidi olan sendikamızda görev alarak birlikte çalışmaya davet ediyorum. 05.05.2021

 

 

Neslihan Ülkü GÜL

Eğitim Mil-Sen

Nevşehir İl Bşk.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ