Avanos Müftülüğü 2019 Yılı Hacı Adayları Eğitim ve Bilgilendirme Semineri Düzenledi

Avanos Müftülüğü 2019 Yılı Hacı Adayları Eğitim ve Bilgilendirme Semineri Düzenledi

HACI

Avanos Müftülüğü 2019 Yılı Hacı Adayları Eğitim ve Bilgilendirme Semineri Yapıldı

Avanos’tan   hac farizasını yerine getirecek olan  hacı adaylarına yönelik düzenlemiş olduğu “2019 Yılı Hacı Adayları 15 saatlik Eğitim ve Bilgilendirme Semineri”, 16-19 Nisan günlerinde Bayır Mahalle Camii, Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

Bayır Mahalle Camii, Gençlik Merkezinde gerçekleştirlen seminerde Avanos Müftüsü Mehmet FİDAN, Din Hizmetleri Uzmanı Fatma FİDAN, Murakıp Yusuf KARAASLAN ve Avanos Entegre Hastanesi Aile Hekimi  Dr. Serkan İNCEÇAYIR; Hacca gitmeden önce ve hac yolculuğu esnasında yapılması gerekenleri anlatarak, hacı adaylarına önemli tavsiyelerde bulundu.

Hacı adaylarının katıldıkları hac yolculuğu öncesi eğitim seminerlerinde; Hac İrşad hizmetleri, Medine’de yapılacak görevler ve hizmetler, Umrenin tarifi, Tavaf ve Say, İhramdan çıkma, Arafat’a hazırlık, Arafat vakfesi, Müzdelife vakfesi, Şeytan taşlama, Ziyaret tavafı, Hacılara teknik bilgiler verilmesi, Hacıların kafile başkanları ve görevlilerle tanıştırılması gibi konularda hacı adaylarına uygulamalı anlatımlar ile bilgilendirilmeler yapıldı.

“2019 Yılı Hacı Adayları Eğitim ve Bilgilendirme Semineri’’, yapılan ikram ile sona erdi.

 

 

Alternate Text

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ