Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Avanos Kaymakamı Olgun ÖNER’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenlik, sabır, özveri ve emek isteyen bir meslektir. Öğretmenler, çocuklarımızın topluma faydalı bir birey olarak yetiştirilmesinde önemli bir rolü üstlenmekte ve bedeli hiçbir değerle ölçülemeyecek kadar saygın bir görevi icra etmektedirler. Genç nesillere Cumhuriyetin erdemini öğreten, milletçe topyekun çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimizin başarısı ülkemizin gelecekteki başarısı olacaktır.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk: “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet adını almak yeteneğini kazanmamıştır” diyerek öğretmenlerin milletin geleceğini şekillendirmedeki etkin rolüne dikkati çekmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.

Olgun ÖNER

Avanos Kaymakamı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ