AVANOS BELEDİYESİNDE KALDIRIMLARDA ÇOCUKLAR İÇİN SEK SEK

AVANOS BELEDİYESİNDE  KALDIRIMLARDA ÇOCUKLAR İÇİN SEK SEK

SEK SEK

Avanos Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kaldırıma çizilen sek sek, çocukların ilgi odağı oldu.

İlçenin muhtelif alanlarındaki kaldırımlara çizilen sek sek çizgileri büyük, küçük pek çok vatandaşımızın ilgisiyle karşılandı.

Avanos’ta, üzerinde insanların gelip geçtiği yer olmanın ötesinde sosyal hayatın geliştiği mekanlar olan kaldırımların belirli yerlerine, önemli düşünürlerin yazılarının yer aldığı parke taşları döşenmişti. Beğeni ile karşılanan uygulamaya çocuklar da düşünülerek bir çalışma daha yapıldı. Çocukların mutlaka hayatının bir döneminde severek oynadıkları sek sek oyunu ilçemizin muhtelif alanlarındaki kaldırımlara çizildi.

İnsanlar kaldırımda yürürken, yazılı taşları fark edip gülümsüyor ve inceliyorlar. Çocuklar ise sek sek oyununu gördüklerinde mutlaka oynuyorlar. Kaldırım yazılarını okuyan insanlar ve sek sek oynayan çocuklar çevreden gelip geçen insanların da ilgisini çekiyor. Fotoğraflarla sosyal medyada paylaşım alan uygulamaya vatandaşlardan olumlu yorumlar alınıyor. Küçük bir çalışma ile neşeli bir paylaşıma dönen kaldırım yazıları ve çizgileri  hayatın karmaşası içinde insanların bir kaç dakikalığına da olsa önemli bir düşünürün yazısını okumasına ve bir çocuğun tebessüm etmesine katkı sağlıyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ