AK Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz, 15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtını Gezdi

AK Parti Milletvekili Mustafa  Açıkgöz, 15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtını Gezdi

theme1_2553_minnettar050920163_570_380Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yapımı tamamlanma aşamasına getirilen   15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı ve Nevşehir Şehitliğini  Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ile birlikte gezdi.
Belediye Başkanı Hasan Ünver, Vali İlhami Aktaş ve Milletvekili Mustafa Açıkgöz’ün yanı sıra AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver ve AK Parti  Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz’e Türk Milletini  kara bataklığa saplamak isteyen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ Paralel Devlet Yapılanması)’na mensup bir grup vatan haininin gerçekleştirdiği  15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbeye  direnirken ,  insanlıktan nasibini alamamış örgüt mensupları tarafından şehit edilen 241 şehidin anısını yaşatmak amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından  yapımı tamamlanma aşamasına getirilen 15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı ve Nevşehir Şehitliği hakkında bilgiler aktardı.
Burada konuşan Belediye Başkanı Hasan Ünver , 15 Temmuz 2016 gecesi  devletimizin ve milletimizin bekası, millet iradesiyle seçilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmayı  milletimizin huzurunu, birliğini ve beraberliğini bozmayı hedef alan  hain ve alçak terör örgütü FETÖ’ nün alçak planının  halkımızın meydanlarda sergilemiş olduğu güçlü irade ile bozguna uğratıldığını belirtti.
Türkiye Cumhuriyeti’nin asla bu ve benzeri hain örgütlerce teslim alınamayacağının anıtı ve milli irade uğruna şehit düşen kahramanlarımızın anısını nesiller boyunca yaşatmak için Şehitler Parkı içerisinde bir anıt yapma kararını verdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Hasan Ünver şöyle konuştu: “ Nevşehir girişindeki    Şehitler Parkı içerisine, yaptırdığımız anıta “15 Temmuz  Vatan Şehitleri  Anıtı” ismini verdik. Ülkemiz ve milletimiz, bu vatan hainliğini ve alçaklığı asla unutmayacak, nesilden nesile aktaracak ve hafızasından asla silmeyecektir. Vatan Şehitlerinin anısını ilelebet yaşatabilme amacıyla  16 Türk devletini simgeleyen ve üzerinde şehitlerimizin isminin olduğu ve o güne ait o ihanet şebekesinin yaptığı o kalkışmanın fotoğraflarını da  taşa figüre ettik. Ayrıca sayın Cumhurbaşkanımızın  da okuduğu şair Arif Nihat Asya’nın ’Şehitler Tepesi Boş Değil’ şiirini Nevşehir yöresel taşlarıyla oluşturduk. Yapılan çalışma neticesinde O tepenin üzerinde yaklaşık 30 metre yüksekliğinde bayrağımız dalgalanmaya başladı .  Arkadaşlarımızın 24 saat  çalışma esasıyla  ortaya koyduğu  Şehitlik anıtı ve Nevşehir Şehitliği ilimize hayırlı ve uğurlu olsun.   İnşallah demokrasi şehitlerimiz isimlerini,  ruhları ile yaşatacağız”  dedi.
Daha sonra 15 Temmuz Vatan Şehitleri Anıtı ve Nevşehir Şehitliği’ni gezen Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ,  AK Parti Nevşehir Milletvekili Açıkgöz, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz,  15 Temmuz’daki şehitlerin anısını ilelebet yaşatabilecek önemli bir esere imza atılmasından dolayı Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e teşekkür ettiler.

Hasan Ünver’e teşekkür ettiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ