Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

AK PARTİ İL BAŞKANI VE AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ İSTİFANIN ARDINDAN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

AK PARTİ İL BAŞKANI VE AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ İSTİFANIN ARDINDAN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, AK Partili Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın istifasının tamamen sağlık nedenleri gerekçe gösterilerek gerçekleştiğini belirterek, konunun farklı yerlere çekilmesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti Davasına ve Nevşehir’e zarar verdiğini söyledi.

Açıkgöz; “Kendi partisi içerisinde haksızlığı, hukuksuzluğu,tacizi ,tecavüzü ve  kendi milletvekillerinin istifasını örtmek için gündemi bu şekilde sulandırıp konuyu bir başka yere çekmeye çalışan yalan dolan ve talan zihniyetine hamşehrilerimizin gelmemesini istiyorum.”değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa  Rauf Yanar ve  AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Yücel Menekşe ile Mustafa Açıkgöz, geçtiğimiz Cuma günü Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından Parti İl Binasında basın toplantısı düzenledi.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, 21 aydan beri Nevşehir  Belediye Başkanlığı görevinde bulunan  Rasim Arı’nın tamamen sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa ettiğini belirtti.

Yanar “ Nevşehir gündemi oldukça yoğun.,Bu yoğunluk içerisinde genel merkezin direktifleri  üzerine bu süreci yönlendiriyoruz.Genel merkez’den gelen talimat doğrultusunda basın toplantısı düzenliyoruz.Geçtiğimiz Cuma günü , 21 aydır görevini sürdüren Nevşehir  Belediye Başkanı Rasim Arı, sağlık gerekçesi ile istifa etti. Bu hususta başkan.  açıklamayı kendisi yapmayı uygun gördü .Bu süreç boyunca partimize, şehrimize yaptığı kazanımlar nedeniyle kendisine teşekkür ederim.Sağlık gerekçesi bu çerçevede son derece önemli. Bir an önce tez zamanda sağlığına kavuşmasını Allah’dan niyaz ederim. “ dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe’ de ,Belediye Başkanı Rasim Arı’nın istifasının farklı yönlere bağlanmasının yanlış olduğunu söyledi.

Menekşe şöyle konuştu; “ Belediye başkanımız Rasim Arı sağlık gerekçesiyle belediye başkanlığından istifa ettiğini kamuoyuna  duyurdu.Tabi , özellikle insan hayatında en önemli şey sağlık. Sağlık olmayınca yapılan icraatların pek önemi olmuyor. Rasim başkanımız Nevşehir’e  bir önc eki belediye başkanımız  Hasan beyden sonra çalışmaları ile değer katmıştır. Başkanımıza acil şifalar diliyoruz. Toplumda farklı bir algı var, sanki sayın belediye başkanımız Rasim arı geçmiş dönemdeki yolsuzlukların  üzerine gittiği gerekçesiyle belediye başkanlığından alındığı ifade edildi.Bunun gerçekle hiçbir alakasının olmadığını belirtmek isterim. O, İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin ve hukukun kendi inisiyatifi ile yapmış olduğu araştırmalar nedeniyle hukuk yolu sürüyor.Bu kapsamda ne teşykilat başkanımız,ne vekillerimiz ve ne de belediye başkanımızın ilgisi olmadığını ifade ediyorum. Keşke fox TV’de o açıklamayı yapmadan önce bizimle istişare yapmış olsa idi bu ifadeler olmazdı. Bu konuda ne Kayseri lobisinin ne geçmiş dönemlerdeki yolsuzluk gibi şeylerle ilgisinin olmadığını ifade ediyorum,bunların ahlaki olmadığını özellikle dile getirmek isterim. “ dedi.

BELEDİYE BAŞKANI ARI, SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE GÖREVİNDEN AFFINI İSTEMİŞTİR

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Musatfa Açıkgöz’ de, Belediye Başkanı Arı’nın istifasına gerekçe gösterilen bir önceki belediyenin yolsuzluklarının üzerine gittiği şeklinde yapılan değerlendirmelerin kesinlikle doğru olmadığını belirtti. Açıkgöz şöyle konuştu; “ Nevşehir  şehir gündemi  oldukça yoğun geçiyor.Öncelikli olarak Rasim başkana geçmiş olsun temennisinde bulunuyorum. Rasim Başkanımız sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Yerel Yönetimler Başkanımız Mehmet Özhaseki başkanımıza giderek bu görevden affını istemiştir.Teşkilat adabı gereğince bu konuyu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımıza iletmiştir.Sayın Cumhurbaşkanımızda bu affı uygun görmüştür.Konunun tamamı bundan ibarettir. Zaten Rasim Arı  başkanımızda buna  istifa kararında yaptığı açıklamada değinmiştir.Tabi Rasim başkanının kendi sağlık sorunlarını gerekçe göstererek affını istemesi,bugünlerde başka yerlere çekilmesi bizi çok üzüyor.Başka yerlere çekilirken de  çekilen yerleri de görüyorsunuz, hayatları yalan,talan olan her türlü ahlaksızlığı hukuksuzluğu tacizi ve tecavüzü içinde barındıran CHP Milletvekilinin ve CHP Basın organlarının FOX TV, ODA TV,Cumhuriyet ve Sözcü Gazetesine malzeme olması bizi çok üzüyor.Burada ne genel merkezimizin,ne milletvekillerinin ne de mevcut belediye başkanının bir önceki belediye başkanı ile ilgili iddialara gündeme getirme gibi bir şey söz konusu değil.Bu olay yargının işi.Bu Rasim başkandan önce yargıya intikal etmiş bir olay var,hem İçişleri Bakanlığının ve yargının işidir.Eğer belediye başkanımız  suçlu ise bunun cezasını yargı verecektir.Eğer suçsuz ise yine beraat kararını yargı verecektir.dolayısıyla sağlık probleminin başka yere çekilmesi ,başta genel başkanımızı,davamız ve şehrimizi yıpratmaktadır. Yargıya intikal etmiş olay yargının işidir,bu ne milletvekilinin ne  belediye başkanının ne de bir başkasının işidir.Bu olay yargıya intikal etmiştir. İşin aslı budur. Rasim Başkanda bir başka konuyu açıklamamıştır. Kendi partisi içerisinde haksızlığı, hukuksuzluğu,tacizi ,tecavüzü ve  kendi milletvekillerinin istifasını örtmek için gündemi bu şekilde sulandırıp konuyu bir başka yere çekmeye çalışan yalan dolan ve talan zihniyetine hemşehrilerimizin gelmemesini istiyorum. “ dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ