Avanos Kızılırmak Gazetesi Haber Portalı

5 Ayda Kur’an-ı Kerim’i Ezberleyerek Hafız Oldu.

5 Ayda Kur’an-ı Kerim’i Ezberleyerek Hafız Oldu.
Nevşehir İ  Müftülüğüne bağlı Şeyh’ul Kurra Mehmet Rüştü Aşıkkutlu Kur’an ilimleri Merkezinde hafızlık eğitimi alan öğrencilerden Suriyeli genç Ahmet Zalat 5 ay gibi kısa bir sürede hafızlığını tamamladı.
Hafızlığını 5 ay gibi kısa bir sürede tamamlayan Hafız Zalat, başarısının sırrını Kurs hocası Kurra Hafız Fatih Ateş’in yönlendirmesiyle düzenli, sabırlı ve çok çalışarak başardığını ifade ederek Kurs Hocası Ateş’e teşekkür etti.
Hafızlığını tamamlayarak Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan Hafızlık sınavını da başarıyla tamamlayan Ahmet Zalat ve diğer hafız öğrenciler İl Müftüsü Kazım Güzel’i makamında ziyaret ettiler. Müftülük makamında hafızları kabul eden Güzel, ’’Hafızlık ve hafızlığın öneminden bahsederek kurs öğreticisi ve öğrenci ailelerine teşekkür ederim ” dedi.
İl Müftü yardımcısı Mahmut Taşyapan’ın da hazır bulunduğu belge takdiminde öğrencilere İl Müftüsü Kazım Güzel tarafından Hafızlık belgesi , Kur’an-ı kerim, Başkanlığımız yayınlarından kitaplar ve çeşitli hediyeler verildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ