NEVŞEHİR SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KARBONMOKSİT ZEHİRLENMELERİNE KARŞI AVANOS’TA HALKI BİLGİLENDİRDİ

NEVŞEHİR SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KARBONMOKSİT ZEHİRLENMELERİNE KARŞI AVANOS’TA HALKI BİLGİLENDİRDİ

brosur-600-x-338

Nevşehir  Sağlık Müdürlüğü Avanos Pazar yerinde alan Çalışması yaparak vatandaşları Karbonmomoksit zehirlenmelerine karşı uyardı.
Nevşehir  Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Çevre ve Çalışan Sağlığı Şubesi Ç.S.Teknisyeni Ramazan AKIDAĞ, Tıbbi Teknoloji Bölümünden Mehmet KÖMÜRCÜ, Avanos Çevre Sağlık Teknisyeni Mehmet AYDEMİR’den oluşan Ekip Avanos Pazar yerinde vatandaşlarla bir araya gelerek Bacagazı Zehirlenmelerinden Korunma ve İshalli Hastalıklardan Korunma yollarını gösteren broşürler dağıttılar.
Nevşehir  Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Çevre ve Çalışan Sağlığı Şubesi Ç.S.Teknisyeni Ramazan AKIDAĞ; İlimizde her yıl onlarca kişi özellikle sobadan sızan karbonmonoksit gazı ile zehirlenmektedir. Kış aylarında, özellikle alçak basınçlı havalarda bilgisizlik, tedbirsizlik ve ihmal yüzünden soba, şofben, baca gazı zehirlenmesi vakaları ile sıklıkla karşılaşmaktayız. dağıttığımız broşürlerle Karbonmonoksit gazından zehirlenmelerinin önüne geçmek üzere halkımızı bilgilendirme çalışması yaptık ve bu Çalışmamıza Avanos’lu hemşerilerimizin ilgisi bir hayli fazla oldu dedi.

Güldane ÇALIK

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ