YAZAR OSMAN AYTEKİN’İN SEVGİ ÇİÇEKLERİ KİTABI ÇIKTI!

YAZAR OSMAN AYTEKİN’İN SEVGİ ÇİÇEKLERİ KİTABI ÇIKTI!

osman aytekin

Gazeteci Yazar Osman Aytekin’in ilk deneme kitabı Sevgi Çiçekleri Salon Yayınlarından çıktı. Kitapta yer alan denemeler dört bölümden oluşuyor. Sevgi çiçekleri, Mutluluk, Hayat Yolunda, Kitap ve Çiçek Kokuları isimlerini kapsıyor ve 104 sayfa.

Kitap tanıtım yazısından: “Sanatçı Yazar Osman Aytekin’in Sevgi Çiçekleri isimli deneme kitabı, hayat yolunda fertleri; sevgiyle bakmaya, inançlara bağlı kalmaya ve özellikle de okumaya davet ediyor. Başarı ve mutlulukların bahar çiçekleriyle bezenebileceğine işaret ediyor.”

Yazar Aytekin Sevgi Çiçekleri kitabı için, “Deneme yazılarımda hayatın iyi ve güzel yönlerine dikkat çekmeye ve özellikle de okuma hassasiyeti üzerinde durdum. Hayat yolunda Sevgi çiçeklerinin açtığı her yerde umut tüm canlılığıyla vardır. O ümit sürdükçe o kokuları duyarsınız, diyorum” dedi.

Yazarın yayınlanmış 13 kitabı bulunuyor.

ÖZGEÇMİŞ

Osman Aytekin; Gazeteci, sanatçı, yazar. 20 Ocak 1959 Nevşehir – Derinkuyu doğumlu, Nevşehir Lisesi mezunudur. Çeşitli dergi ve gazetelerde makale, deneme, inceleme, söyleşi ve desenleri, yayınlandı. Kişisel sergiler açtı ve karma sergilere katıldı. YAZSANBİR (Yazarlar ve Sanatçılar Birliği) Kurucuları arasında yer aldı ve bir dönem Yazsanbir’in Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Genç Kardelen isimli kültür sanat ve edebiyat Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. Çeşitli meslek birlikleri üyesidir. Halen Kültür Ajanda isimli kültür ve edebiyat dergisinde yazıyor.

Emekli Memur. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yayınlanmış Kitapları; Nefesimiz Gül Bahçesi(denemeler, makaleler, incelemeler) -2000, Ozan’ın Şairliği (Şiir Tahlilleri) 2002, Dünden Bugüne Derinkuyu (Araştırma-İnceleme) 2006, Gül Baba ve IV. Murat (Çizgi Roman) 2009, Harman Zamanı (Öykü) 2012, Kesişen Yollar (Roman) 2013, Buluşma, (Öykü) 2014, İslamın Doğuşu (Çizgi Roman) 2015, Bahar Kokulu Ev (Çocuk Öyküleri) 2015, Bir Kış Günü (Çocuk Öyküleri)2015, İyi ki Varsın (Çocuk Öyküleri), 2016.Kırk Mısra Kırk Desen (şiir-desen)2016, Sevgi Çiçekleri (denemeler) 2017

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ